Kolekcia Noemi

Šperky, ktoré zahrejú

Aj na Slovensku môžu vznikať pekné a unikátne šperky. Značka La Garcia vytvára klenoty z netradičných materiálov. Niektoré jej kolekcie využívajú kožušiny. Čo lepšie si dáma v zime môže želať? Podrobnosti sa dozviete v rozhovore.

Kedy vaša značka vznikla a kto za ňou stojí? Môžete sa našim čitateľom bližšie predstaviť?

Značka šperkov La Garcia tvorí jedinečné luxusné šperky na Slovensku už skoro 12 rokov. Myšlienku naplniť túžbu extravagantných dám po výraznom a elegantnom šperku na akúkoľvek príležitosť priniesla dizajnérka značky Andrea Balašov, ktorá pretvára jednotlivé vysokokvalitné a precízne vyberané materiály do nadčasových náhrdelníkov, náramkov, náušníc a netradičných doplnkov do vlasov. Všetky šperky sú tvorené ručne s dôrazom na detailné vypracovanie, preto vznikajú v limitovaných počtoch. Pri niektorých kolekciách hovoríme dokonca o solitérnych kúskoch, ktoré majú len jednu jedinú majiteľku. Zároveň nám veľmi záleží na osobnom prístupe ku každému zákazníkovi a s veľkým nadšením tvoríme aj šperk na mieru podľa osobitých požiadaviek našich zákazníkov. Šperky La Garcia majú etablované miesto v niekoľkých významných hoteloch na Slovensku a od roku 2018 sú dostupné zákazníkom prostredníctvom e-shopu www.lagarcia.sk.

Vaša ponuka je unikátna tým, že ako jediní na Slovensku ponúkate šperky z pravých kožušín. Ide o pomerne netradičný materiál. Ako vlastne vznikla kombinácia perál a kryštálikov s kožušinami?

Pravé kožušiny sú známe pre svoje nezameniteľné vlastnosti ako vysoká hrejivosť, odolnosť a zároveň sú veľmi príjemné na dotyk. Rovnako tak sú výnimočné svojím elegantným a extravagantným vzhľadom. Práve preto sú častou voľbou pri výbere nadčasového kabáta alebo iného doplnku, ktoré sa častokrát dedia z generácie na generáciu. To sú hodnoty, ktoré nám sedia do našej filozofie, a sice prinášať ženám nadčasové šperky, ktoré sú materiálovo aj vizuálne unikátne. S kožušinami to teda bola pre nás láska na prvý dotyk a pohľad a vedeli sme, že ich zakomponovaním do našej tvorby potešíme aj tie najnáročnejšie zákazníčky. Všetky kožušiny, ktoré vo svojej tvorbe využívame sú tie najkvalitnejšie certifikované norky alebo líšky pochádzajúce zo Škandinávie.

Koľko kolekcií s kožušinami máte v ponuke a čím sa navzájom líšia?

V aktuálnej sezóne jeseň/zima 2018 prinášame štyri kolekcie so zakomponovaním pravých kožušín. Líšia sa dizajnom, druhom a tvarom použitej kožušiny. Takou hlavnou kolekciou je však kolekcia Noemi, kde prevládajú luxusné krátke náhrdelníky s piatimi komponentami z pravej norky, Swarovski perál a kryštálikov v rôznych farbách v kombinácii s náramkami, náušnicami a ďalšími doplnkami z týchto materiálov. Dlhé náhrdelníky z kolekcie Lisa sú naopak vytvorené z jedného dominantného komponentu z pravej líšky a budú to skutočné klenoty vo vašej šperkovnici.

K akému outfitu sa tieto šperky najviac hodia?

My tvrdíme, že šperky z našej dielne sa hodia na každú príležitosť. Záleží od preferencií danej zákazníčky, či má možnosť obliekať sa elegantne aj počas dňa alebo výrazné outfity volí skôr na večerné udalosti. Hodia sa k úpletovým šatám, košeliam, kostýmom, ale aj večerným róbam, ktoré vďaka nim dokonale vyniknú. Naše šperky však ulahodia každej žene, ktorá hľadá jedinečný luxusný doplnok na zvýraznenie svojej krásy.

Čo je inšpiráciou pri ich vytváraní?

Inšpiráciou v našej tvorbe je krása samotných žien. Dizajnérka šperkov Andrea Balašov sa k tvorbe šperkov pôvodne dostala cez štúdium farebnej typológie, kedy si uvedomila, akú dôležitú úlohu pre každú ženu zohrávajú správne zvolené farby a doplnky, a to predovšetkým smerom k tvári. Toto poznanie pretavuje do vytvárania šperkov rôznych farieb a veľkostí, aby podporila jedinečnosť každej ženy.

Aký typ šperkov by ste odporúčali na zimné obdobie?

Šperky z materiálov, ktoré zahrejú nielen na dotyk, ale aj na pohľad vo výrazných farbách, ktoré nám navodia lepšiu náladu počas sychravých dní. Netradičným spracovaním kožušiny z pravej norky, Swarovski kryštálikov a zamatu vznikli aj naše čelenky, gumičky a spony do vlasov, ktoré sú perfektným doplnkom k zimnému outfitu.

Aj muži sa radi skrášľujú. Máte v ponuke aj niečo pre pánov?

Áno, prinášame aj kolekciu šperkov pre pánov s názvom Energy. Keďže páni viac ako krásu potrebujú dobiť a posilniť energiu, jedná sa o energetické náramky z polodrahokamov, ktoré môžu mať liečivé účinky. Náramky sú tvorené ručne len z tých najkvalitnejších kameňov ako hematit, turmalín, koral, tigrie oko alebo pyrit, ktoré všetky pozitívne pôsobia na ľudskú kondíciu a náladu.

Comments are closed.