hotel (9)

Odstrihnite sa v najlepšom hoteli na svete

Každý z nás relaxuje po svojom. Niektorí vyhľadávajú dobrodružstvo, iným stačí pláž, ležadlo a dobrá kniha v ruke. Cestovatelia z celého sveta vybrali najlepší hotel sveta. Vitajte v hoteli Nihi Sumba, ktorý sa nachádza na trinástom najväčšom ostrove Indonézie.

Výsledky cestovateľskej ankety zverejnil prestížny magazín Travel&Leisure. Hotel získal v hodnotení cestovateľov 99,2 bodov zo 100 možných. Rozprestiera sa na rozlohe 222 hektárov na ostrove Nihi Sumba Island asi 400 kilometrov od najznámejšieho ostrova Indonézie Bali. Nájdeme tu 33 luxusne zariadených malých víl, takže klienti majú dostatok súkromia. Dizajnéri stavili na ekologické materiály, pričom všetky vily sú postavené na terasách s vlastnými verandami. Rezort sa zameriava na pocity neregulovanej slobody, vysoký level luxusu a poskytovanie nezabudnuteľných spomienok. Ostrov Nihi Sumba sa zrodil z vízie chrániť a zachovať jedinečnú kultúru.
Ak sa nabažíte všetkých tých nezabudnuteľných výhľadov, vybrať si môžete z dvoch reštaurácií. V prvej z nich si doprajete raňajky a večere a la carte s uvoľnenou a príjemnou atmosférou. Tešiť sa môžete aj na indonézske grilovanie a skutočné gurmánske zážitky. Reštaurácia Nest je zase posadená na hrebeň oceánu, je ideálna na romantickú večeru alebo súkromnú večeru pre vašich priateľov.

Hosťami komplexu už boli aj známe tváre, naposledy napríklad americký spevák John Legend, ktorý robil garde svojej manželke Chrissy Teigen. Krásna modelka tu fotila pre magazín Sports Illustrated. Celý hotel bol nadizajnovaní s cieľom udržať a podporiť aj mieste komunitu a zlepšiť tak ich život. „Ľudia zo Sumby sú krásni a priateľskí. Strávili sme tu nezabudnuteľné chvíle,“ povedal jeden z hostí na adresu najlepšieho hotela sveta.
Okrem leňošenia na krásnej pláži si v hoteli môžete dopriať aj športové aktivity ako sú surfovanie či potápanie, zajazdiť si môžete na koni, alebo vám požičajú udice a zoberú vás na rybačku. Dopriať si môžete aj ranný relax pri cvičení jógy. Unikátne je aj Nihi Oka Spa Safari, ktoré dvojiciam ponúka celodenný výlet po pobreží Sumby a do údolia Niho Oka. Deň začína 90-minútovým trekom do údolia, následne open air safari jeepom po scénickej ceste, kde neobídete ani vodopád a ukončíte ho privátnym kúpaním na jednej z najkrajších pláži v indickom oceáne. Cena za noc v tomto raji na zemi začína na sume 893 eur.
IW
www.lhw.com

Comments are closed.