16C722_005_D324746

MERCEDES TRIEDY E ALL-TERRAIN

Ste aktívny človek, neustále potrebujete prekonávať akékoľvek limity a pomyselné latky si staviate vždy o level vyššie ako všetci navôkol. Vystúpte z radu. Nezáleží pritom, či ide o nespevnenú poľnú cestu v horách alebo potrebujete zdolať strmé serpentíny k zasneženej lyžiarskej chate. Tam, kde to bežné vozidla kombi vzdajú, víťazí Mercedes Triedy E All-Terrain. Keď vám v hrudi bije srdce dobrodruha.

Mercedes stavil na osvedčený recept, auto dostalo väčšiu svetlú výšku, sériový pohon všetkých kolies 4MATIC, nápaditý výzor s výraznými podbehmi a masku chladiča typickú pre triedu SUV, ktorá „éčku“ All Terrain dodala vzhľad elegána. „Taký všestranný ako All-Terrain nebol ešte žiadny model Triedy E. Nový model totiž kombinuje nápaditý dizajn v štýle SUV s inteligentnou koncepciou priestoru modelu kombi. K tomu vo vozidle nájdeme mnoho bezpečnostných inovácií a viacnásobne ocenený interiér Triedy E,“ tvrdí Ola Källenius, člen predstavenstva spoločnosti Daimler AG, zodpovedný za odbyt divízie Mercedes-Benz Cars. „S pohonom všetkých kolies 4MATIC, ktorý sa dodáva sériovo, a s viackomorovým vzduchovým pružením systému VZDUCHOVÉHO OVLÁDANIA POHYBU KAROSÉRIE, vďaka ktorému môže mať vozidlo väčšiu svetlú výšku, je All-Terrain multitalentom, ktorého všestrannosť môžete využiť na poľnej ceste, s rodinou alebo vo voľnom čase.“

V porovnaní s iným kombi vyzerá nová Trieda E All Terrain robusne, pričom je ďalším poslom filozofie zmyselnej čistoty značky Mercedes-Benz, ktorá definuje moderný luxus. V prednej časti zaujme dvojlamelová maska chladiča v štýle SUV so zapustenou centrálnou hviezdou. Lamely sú vyhotovené v striebornej irídiovej farbe. K svalnatému vzhľadu prispieva samostatný predný nárazník, ako aj galvanizované obloženie ochrany spodku vozidla v striebornej chrómovej farbe. Trojdielny predný nárazník je vo vrchnej časti lakovaný vo farbe karosérie, kým spodná časť je z plastu čiernej farby s reliéfnym povrchom. Z profilu vzbudzuje pozornosť obloženie výrezu kolies v čiernej farbe, ktoré zdôrazňuje charakter modelu All-Terrain. To isté platí aj pre bočné obloženia prahov v rovnakej farbe a s pochrómovanou ozdobnou lištou. Tri exkluzívne sady kolies z ľahkej zliatiny s rozmermi 19″ a 20″ s vyššou bočnicou sa postarajú o sebavedomý vzhľad, vyššiu svetlú výšku a vyšší komfort na menej kvalitných vozovkách. V zadnej časti dominuje trojdielny zadný nárazník špecifický pre tento model, ktorý je vo vrchnej časti lakovaný vo farbe karosérie, pričom spodná časť je z plastu v čiernej farbe s reliéfnym povrchom. Ďalšími prvkami typickými pre SUV sú mohutná vonkajšia ochrana hrany ložnej plochy a optická galvanizovaná ochrana spodku vozidla v striebornej chrómovej farbe.

O to, aby ste na ceste zdolali akékoľvek prekážky, sa postará novo vyvinutý dieselový štvorvalec s výkonom 143 kW (194 koní) je spárovaný novou 9-stupňovou automatickou prevodovkou 9G-TRONIC. Neskôr pribudne aj dieselový šesťvalec. Model E 220 d 4MATIC sa sériovo dodáva s ovládačom DYNAMIC SELECT. Vďaka tomu si možno vybrať z piatich jazdných programov, ktoré menia charakteristiku motora, prevodovky, ESP® a v porovnaní s kombi Triedy E má model All-Terrain o 29 mm väčšiu svetlú výšku, o 14 mm ju zvyšujú pneumatiky s väčšími rozmermi a o ďalších 15 mm sa stará štandardná jazdná výška vzduchového pruženia.. Špecifickým prvkom je jazdný režim All-Terrain, ktorý ponúka vlastnosti na jazdu mimo spevnených vozoviek a ktorý vychádza z GLE. Vďaka ešte komfortnejšiemu nastaveniu podvozka a veľkým kolesám s pneumatikami s vyššou bočnicou sa v porovnaní s Triedou E výrazne zvýšil komfort jazdy aj na menej kvalitných cestách. Zvolením jazdného programu All-Terrain prostredníctvom prepínača jazdného programu sa podvozok v kombinácii so sériovo dodávaným VZDUCHOVÝM OVLÁDANÍM POHYBU KAROSÉRIE do rýchlosti 35 km/h zdvihne až o 20 mm.

V interiéri nájdeme niekoľko vychytávok ako ozdobný prvok so vzhľadom Alu-Carbon Look, ktorý sa dodáva exkluzívne pre model All-Terrain, športové pedále z ušľachtilej ocele s gumovými nopkami či podlahové rohože s nápisom All-Terrain. Výbava modelu All-Terrain vychádza z línie výbavy interiéru AVANTGARDE, na želanie sú dostupné aj prvky výbavy EXKLUSIVE a výbavy designo.

Svetovú premiéru si nová Trieda E All-Terrain odkrútila na vlaňajšom Parížskom autosalóne, do predaja sa vozidlo dostáva na jar tohto roka.

www.mercedes-benz.sk

Comments are closed.