Czech Republic ;

Czech Republic;

MEDZINÁRODNÁ MÓDNA SCÉNA POZNÁ NOVÉ TALENTY

Už po šiesty raz sa udeľovali ceny súťaže International Fashion Showcase. Víťaz – Kórejčan Younchan Chung získal víťazstvom možnosť usporiadať svoju vlastnú prehliadku počas milánskeho týždňa módy v sezóne jar/leto 2018. Pre návrhára azda neexistuje väčšia príležitosť.

Mladý dizajnér, Younchan Chung, ukradol pozornosť Bettiny Haussmann, seniormanažérky pre sponzoring a product placement značky Mercedes-Benz Cars, svojou kórejskou exhibíciou. Mladý dizajnér je návrhárom a zakladateľom značky the-sirius, ktorá má na svojej stránke motto „Nová budúcnosť, vizionárstvo.“. Kórejčan, ktorého výroba sa nachádza v Soule, pracuje medzinárodne a jeho charakteristikou je dôraz na detail, prostredníctvom ktorého prezentuje inovácie, progresívny dizajn a nekompromisný štýl. Jeho modely ponúkajú nekonvenčný pohľad na aktuálnu módu. Víťazstvom súťaže International Fashion Showcase 2017 získal právo na vlastnú módnu šou v rámci milánskeho fashion week a rovnako aj neoceniteľné mentorstvo v oblasti PR, sociálnych médií a riadenia podniku na pôde British Council, BFC a Mercedes-Benz. Zároveň získal trofej z dielne KOVA. Mladý Kórejčan však nie je vo svete módy úplným nováčikom. Pýši sa prvou cenou dizajnovej súťaže Ceci Joongang, a rovnako bol vybraný medzi 24 dizajnérov súťaže H&M Design Awards 2015.

Okrem talentovaného Kórejčana získali prestížnu trofej KOVA aj Poliaci Agnieszka Jacobson-Cielecka a Wojciech Dziedzic a spomedzi 26 prihlásených krajín bola vybraná India za svoju prezentáciu s názvom The India Pastoralists.

Módnu súťaž International Fashion Showcase každoročne organizujú British Council a British Fashion Council v asociácii s londýnskym týždňom módy. Ide o sériu módnych inštalácií, ktorých témou na rok 2017 je lokálny/globálny. Ide o jedinú oficiálnu výstavu počas londýnskeho fashion week, ktorá je zdarma a prístupná širokej verejnosti.

www.daimler.com
SR
Vydanie JAR 2017

Comments are closed.