embraer manhattan (2)

Lietadlo ako luxusný newyorský bar

Na svete je veľa ciest ako cestovať naozaj štýlovo a interiéry privátnych lietadiel sú vždy dych berúce. Embraer Executive Jets a ich dvorní dizajnéri Eddie Sotto a Jay Beever sa rozhodli jeden z nich zmeniť na luxusný pánsky klub. Ich prerobený model Lineage 1000 E dostal meno Manhattan Airship.

Kým tradičný biznis jet Embraer 1000 E je rozdelený do piatich zón vrátane suity pre majiteľa s veľkou posteľou a kúpeľňou, v prípade Manhattanu dostali úlohu dizajnéri udržať pasažierov čo najdlhšie na svojich stoličkách. Lietadlo totiž nádherne prerobili na štýlového newyorského pánskeho klubu s mnohými motívmi Art Deco. Dizajnéri tento raz stavili na elementy zo zaoceánskych lodí ako boli Normandia alebo Queen Mary. Nechýba tu nádherný Cloud club, teda kozmopolitný coctail lounge bar. Lietadlo odeli do tmavej farby, ktorú môžeme nájsť na drevenej podlahe aj bočných paneloch a krásne k nej zakomponovali akcenty zo zlata, mahagónu a mosadze. Steny vchodu do kabíny ukazujú ohromujúcu kovovú nástennú maľbu zobrazujúcu panorámu srdca New Yorku okolo roku 1930 a je tu aj útulný salónik inšpirovaný strešným klubom vo vnútri veže kultovej budovy Chrysler na Manhattane. Nájdeme tu aj bar so stláčacími stoličkami, svietniky v štýle vintage ale aj okno, ktoré by sme skôr ako v lietadle, hľadali v loftovom newyorskom byte. Pri jeho dizajne sa inšpirovali Jean-Michel Frankom. Kino s priestorovým zvukom a 4K videoprojekciou je čerešničkou na torte. Okrem toho sú súčasťou lietadla aj Salon Dumont a Chrystal Room, kde nájdeme jedáleň pre šiestich a kde si pasažieri môžu dopriať ďalší luxusný pocit, že sú v srdci New Yorku avšak vysoko v oblakoch. Manhattanska Park Avenue je viditeľná v plyšových divánoch a bohatých farebných schémach a tak si môžu dokonale vychutnať nádheru predchádzajúcej éry a zároveň najnovšiu letovú avioniku.
Lietadlo Lineage 1000 E s dĺžkou 36 metrov a rozpätím krídel 28 metrov má cestovnú rýchlosť 850 kilometrov za hodinu. O jeho pohon sa stará dvojica motorov CF34-10E a dolet je 8500 kilometrov. V prípade Manhattan Airship ide už o piaty dizajn súkromného lietadla Embraer Lienage 1000E. O krásny interiér sa postarali dizajnéri aj v prípade prevedení Skyacht One, Kyoto Airship, Skyranch One a Hollywood. Ale len
Manhattan evokuje nadčasovú eleganciu s nádychom veľkého kultového štýlu. Teplé drevené podlahy, bohaté akcenty a mosadzné svetlá v celom lietadle vytvárajú atmosféru klubov, ktorá je ideálna pre tok koktailov a konverzácií. Jednoducho vitajte vo svete opulentného luxusu a exkluzívnej lietajúcej elegancii.

Comments are closed.