tirolsko

JARNÁ LYŽOVAČKA V TIROLSKU

Užite si koniec zimy v rakúskych strediskách stvorených pre rodiny s deťmi

Srdce Tirolska láka špičkovými lyžiarskymi strediskami Galtür, Ischgl, Kappl & See. Destinácie, ktoré uspokoja náročných lyžiarov, rodiny s deťmi, aj pôžitkárov slnka a dobrej zábavy. Užite si jarnú lyžovačku v Tirolsku na last minute.

Galtür a Kappl&See patria medzi rodinné strediská, pokojnejšie a menšie, ideálne útočiská na príjemnú jarnú lyžovačku či letnú sezónu turistiky v intimite s prírodou. Vychýrené stredisko Ischgl sa radí k noblesnejším destináciám, ktoré sú známe nielen dokonalými svahmi, ale najmä zábavou a nočným životom, luxusným nakupovaním a gastronomickými útočiskami. Všetky tri strediská regiónu Paznaun – Ischgl v Tirolsku ponúkajú dokonalé svahy, špičkové služby, ale najmä nerušený pôžitok zo zimného športovania. Program si môžete doplniť o rozličné trekingové túry, či denné, alebo nočné, s odborným sprievodcom, ktorý vás prevedie zasneženou krajinou a ukáže to najkrajšie, čo príroda v tirolských Alpách vytvorila.

Pri slnečnej bráne do údolia Paznaun v západnom Tirolsku vítajú dovolenkárov strediská Kappl a See, ktoré sú mimoriadne obľúbené najmä pre rodiny s deťmi. Kappl sa pýši 42 dokonale upravenými svahmi, v srdci strediska sa nachádza dobrodružný park pre všetkých menších lyžiarov, aj s detským svahom.

Galtür je ideálna lyžiarska destinácia, kde sa vaše deti vyšantia v snehu a naučia sa dobre lyžovať. V aktuálnej sezóne bol práve tu otvorený detský park Playground Snow, v ktorom sa deti rozličnými pohybovými aktivitami učia lyžovať bez toho, aby sa na to sústredili. Nová kabínková lanovka Breitspitzbahn a tri kilometre nových zjazdoviek sú zárukou dokonalého lyžiarskeho pôžitku. Lyžiarska škola je určená pre deti predškolského veku, od 3 do 7 rokov, kde sa v skupinkách ôsmich malých lyžiarov venujú rozličným formám hry a cvičenia s jediným cieľom – stať sa dobrým lyžiarom. Kurz trvá päť dní a je založený na zážitkových aktivitách, ktoré vrcholia piaty deň exhibičným závodom. Rodičia majú možnosť sledovať pokroky svojich najmladších z rodičovského stanu.

Stredisko Galtür ukrýva 43 kilometrov zjazdoviek, na ktoré vás vyvezie desať lanoviek. K dispozícii sú trate rôznych obtiažností, aby si zalyžovali naozaj všetci rodinní príslušníci, snow park a detské priestory poskytujú rodičom pocit bezpečia, pre tínedžerov a vášnivých lyžiarov či snowboardistov je určený „actionpark“. Svoje trate si tu nájdu freerideisti aj fanúšikovia alpského lyžovania, a bežkári či objavitelia zimnej prírody výhradne po vlastných.

Technologické vychytávky sa nevyhýbajú ani lyžiarskym strediskám, práve naopak. V centre Galtür si môžete princípom „pay per use“ prelinkovať vašu kreditnú kartu s lyžiarskym lístkom. Systém vám automaticky strhne platbu z kreditnej karty podľa toho, kedy prekročíte brány turniketu. Ak sa dostanete na svahy hneď ráno, kúpite si celodenný lístok, ak prídete po 11.30 hod., zaplatíte už len poldenný. Nesmiernou výhodou je, že nemusíte čakať v dlhých radoch pri pokladniach a miesto toho sa vrhnúť hneď na upravené zjazdovky.

Ischgl ponúka tak príjemnú spoločenskú zábavu, ako aj zábavu na snehu. Miestna 7-kilometrov dlhá sánkarská dráha s prevýšením 950 metrov patrí medzi najdlhšie na svete a garantuje malým aj veľkým dokonalý pôžitok z tejto zimnej radovánky. Ak ste zástancami netradičného dobrodružstva, každú stredu sa v stredisku Ischgl organizuje nočný výstup v čarovnom údolí Fimbatal. Uprostred nerušenej prírody s dokonalým výhľadom a obklopení tichom si môžete vychutnať fondue priamo na snehu a späť dole vás vezmú snežné skútre. Sladká odmena však nie je zadarmo, treba si pre ňu vyšliapať približne 2-3 hodiny.

Ak sa vašej rodine a priateľom zunuje lyžovanie, alebo potrebujete deň oddychu, k dispozícii je hokej, krasokorčuľovanie či curling, otvorené sú brány Silvretta Center – prázdninového centra s bazénom, spa, bowlingovým centrom, reštauráciou a špeciálnym tenisovým centrom so štyrmi vnútornými kurtmi. Paragliding a hanggliding sú ďalšou alternatívou, ako tráviť voľný čas na lyžovačke. Pre deti môže byť zaujímavá aj prehliadka múzea lanoviek, alpinárium či romantická jazda v konskom záprahu. Výnimočnou udalosťou záveru sezóny je koncert priamo na vrcholkoch strediska Ischgl vo výške 2 320 metrov nad morom, ktorý sa tento rok koná 30. apríla a jeho hlavnou hviezdou je taliansky spevák Zucchero, ktorého bude doprevádzať 13-členný orchester. Vstupenkou na koncert pod holým nebom je platný ski pass.

www.paznaun.at
SR
Vydanie JAR 2017

Comments are closed.