pagani (4)

Infinito by Atelier Pagani Automobili

Spojenie aviatiky s jachtingom alebo svetom automobilizmu je vždy výnimočné. Airbus Corporate Jets, ktorý sa zaoberá výrobou biznis jetov na zákazku, tentoraz zveril svoj stroj do rúk dizajnérov talianskej manufaktúry hyperšportového auta. Airbus ACJ 319 neo by Atelier Pagani Automobili.

Výsledok spoločnej kolaborácie dostal meno Infinito, čo v taliančine znamená nekonečno. Pravdepodobne tak dizajnéri narážali na nekonečné možnosti využitia paluby stroja Airbus ACJ 319, ktorý sa môže pýšiť najširšou a najvyššou kabínou medzi biznis jetmi. Art&Science, teda spojenie umenia a vedy, je hlavnou filozofiou manufaktúry Pagani. Mena, ktoré sa preslávilo na čiernej farbe asfaltu svojimi štvorkolesovými športiakmi, za ktorými sa na ulici otočia všetky hlavy. Aj v dizajne interiéru lietadla si zobrali to najlepšie zo svojich automobilov. Najmodernejšie kompozitné materiály ako napríklad CarboTitanium, ktorý je typickým pre jazyk firmy Pagani Automobili, sa doteraz v lietadle nikdy nepoužívali. „Aplikovanie nášho dotyku renesancie do kabíny Airbusu je pre nás vzrušujúci projekt,“ povedal hlavný dizajnér spoločnosti a zakladateľ značky Horacio Pagani. Kým jeho dielňa bola zodpovedná za počiatočný dizajn Infinita, návrhári z Airbus Coroporate Jets mali za úlohu jeho kompatibilitu a funkčnosť. Krivky inšpirované prírodou tvoria cestu cez palubu Airbusu, pričom sklo, ktoré oddeľuje konferenčnú časť so súkromnou, sa stlačením jedného tlačidla stane nepriehľadným. Interiér je vybavený prírodnými kobercami z mäkkej kože a drevenou podlahou kontrastujúcou s umelým vláknom z karbónu v nábytku a nástenných rámoch. Kovové prvky s odkazom na svet automobilizmu zase nájdeme v svietidlách, zatiaľ čo svetelné diódy (LED) umožňujú nastaviť tzv. náladové svetlo. Okrem konferenčnej miestnosti, salónika a baru v lietadle nájdeme aj suitu pre majiteľa lietadla s vlastnou posteľou a kúpeľňou.
Airbus ponúka najkompletnejší sortiment biznis jetov, odvodených od najmodernejších lietadiel na svete. ACJ 319 neo s ôsmimi cestujúcimi a doletom 12 500 kilometrov alebo 15 hodín, ACJ320neo s 25 pasažiermi, doletom 11 100 kilometrov alebo 13 hodín a ACJ350 XWB s 25 cestujúcimi, doletom 20 000 kilometrov a doletom 22 hodín vo svojej ultraľahkej verzii.

Comments are closed.