Hennessy Classy pre skutočných gentlemanov

Luxusné automobilové veterány a chuť koňaku s 250-ročnou históriou. Milovníci classy štýlu v septembri oslavovali. A Season Report bol pri tom.


Manžetové gombíky, motýliky, krajčírske dielne, barberi, prehliadka pánskej elegancie a kultové oldtimeri, to všetko sa stretlo v industriálnych priestoroch bývalej pórobetónky Mlynica. „Na Hennessy Classy spájame svet gentlemanov, od aktuálnych trendov až po nadčasové klasiky“, vysvetľuje jeden z autorov konceptu, Michal Menkyna z agentúry Cherry&Cherry. „Do tohto sveta patria krásne veterány, rovnako ako kvalitný koňak Hennessy, ktorý sa stal medzinárodným synonymom štýlu a kultivovanosti.“

História na kolesách

Sportiaky Datsun 280Z, Jaguar E-type, BMW-čka zo 60. až 80. rokov alebo domáca kráska Škoda Felícia Cabrio, to je len zopár klenotov, ktorým vek pridáva na hodnote. Ten najstarší Aston Martin Ulster dnes patrí k trom zachovaným exemplárom na svete. V technickom preukaze sa môže pýšiť rokom výroby 1933.

Miláčik Stalloneho

Slovenské garáže ukrývajú mnohé poklady. Dôkazom je auto z filmu Grudge Match. Kritikmi oceňovaná snímka z boxerského prostredia, v ktorej si zahral Silvester Stallone, Kim Basinger, či Robert De Niro, mala aj svojho automobilového hrdinu Shelby GT350. V reálnom svete v ňom sedáva Vladimír Lalík. Čo vedie človeka, ku kúpe auta, ktoré navyše dostalo v jednej scéne riadne do „tela“? „Previezť sa v Mustangu od Shelbyho je snom snáď každého znalca. Sedieť v Mustangu 1967 Fastback, hneď po Stallonem, to je už dôvod na okamžitú kúpu. Vtedy sa na peniaze nepozeráte. V tom prípade môže byť tým skvostom aj filmová replika originálu… Hlavne, že mi hovorí pane!“, priznal spokojne majiteľ.

Nadčasový Hanečka a Lombardi Concept Store

Prehliadkové mólo prinieslo inšpiráciu najmä pre nežnejšie publikum: „Som výtvarník, ktorý si dovoľuje experimentovať, vstúpiť do neprebádaných vôd, ale vždy ma to vráti k niečomu, čo je klasické, nadčasové. Pre výtvarníka, je to niečo ako bojovať s veternými mlynmi, niečo, čo je krásne dnes, ale osloví to ľudí aj o desať rokov. Ak sa to podarí, je to to najlepšie,“ zhrnul, krátko po prehliadke popredný módny návrhár Boris Hanečka.

Lombardi Concept Store prezentoval modely Izabely Komjati, Richarda Rozboru, Plezuro, Sugarbird a Xénia Design. Samotný majiteľ a návrhár v jednej osobe Jozef Gronzák, tvoriaci pod značkou Lombardi Fashion, ako jediný oslovil aj pánov. „Byť classy znamená zachovať si určitý tón elegancie a vážnosti, no zároveň sledovať súčasné trendy, ktoré sa niekedy mierne odkláňajú od zaužívanej konvencie. Detaily, ktoré celý outfit oživia, bez narušenia jeho línie a jednoty, zvýraznia akékoľvek osobnostné alebo fyzické aspekty a pozitívne podporia celkový dojem a charizmu daného človeka,” povedal nám J. Gronzák.

Hennessy Classy drinky
Gentlemanskú atmosféru dotvorila ponuka nadčasových kokteilov pripravených na báze Hennessy VS a Fine de Cognac. Pre skutočných milovníkov sa podávalo Hennessy VS, Fine de Cognac a XO v degustačných vzorkách alebo na ľade. Koňak, ktorý sa už takmer dva a pol storočia vyrába na tom istom mieste, s nezmenenou receptúrou dokonale podtrhol pôžitok septembrového večera v príjemnej spoločnosti.

Foto: Martin Radim

Comments are closed.