chateau

CHATEAU GRANDCASTLE

Zatúlajte sa do magickej rozprávky pod Tatrami

Asi niet človeka, ktorý by v detstve nesníval, že raz bude princom alebo princeznou. Málokomu sa však tento sen splní. Ak však chcete vedieť, ako sa žilo v minulosti, milujete aristokraciu, históriu a tradíciu, tak práve na rázcestí medzi Nízkymi a Vysokými Tatrami je kaštieľ, kde sa splnia všetky vaše detské túžby. Miesto, kde sa stretla náhoda s osudom, sen s nádejou a minulosť s budúcnosťou. Poďte s nami do magickej stredovekej rozprávky odohrávajúcej sa v srdci Liptova. Chateau GrandCastle v Liptovskom Hrádku.

Chateau GrandCastle sa môže pýšiť krásnou históriou. Pôvodnou grófkou tohto kaštieľa bola Magdaléna Zai, no po chodbách tohto kaštieľa sa kedysi prechádzali aj šľachtické nohy Mateja Korvína, Žigmunda Luxemburského a Barbory Celskej. Moderná história hradu však už nebola taká pôsobivá, postupne strácal zo svojho lesku a krásnej histórie. Našli sa však ľudia, ktorí ruine vrátili zašlú slávu. Tam, kde iní videli len prach a suť, či holé múry, pani Dagmar Machová videla živú rozprávku. Dnes jej nikto nepovie inak ako hradná pani Grand Castle.

Práve táto žena sa postarala o to, aby z ruiny kaštieľa vzniklo jedinečné miesto s aristokratickým nádychom, kde sa všetci aspoň na chvíľku budeme cítiť ako králi, princovia či princezné, rytieri či pážatá. Na svoje prvé stretnutie s hradom v roku 2001 si rada spomína. „Prišli sme k hradu, ktorý bol spustnutý, ale krásny. Muž, ktorý ho vtedy strážil, nám dovolil nazrieť do vnútra,“ spomína Bratislavčanka Dagmar Machová. Keď videl záblesky v jej očiach, zahlásil: „Tak ho kúpte.“ A odvtedy sa jej zmenil život. O päť mesiacov bola majiteľkou hradného panstva. Budovy bez elektriny, toaliet, s vyrabovanými oknami, sutinami, ale s veľkou víziou. Ako priznáva, rekonštrukcia Národnej kultúrnej pamiatky nie je jednoduchá.  „Je to beh na dlhú trať, ktorý nikdy nekončí. Nič z toho však neľutujem.“ Uchovávanie histórie pre ďalšie generácie má podľa nej veľký zmysel. Renesančnému kaštieľu i gotickému hradu otvorila svoje srdce, aby o pár rokov mohla opäť otvoriť aj ich dvere. Dnes je Chateau GrandCastle magickým miestom s rodinou atmosférou a stále živou ozvenou minulosti, kde sa  oplatí zatúlať. V zrekonštruovanom renesančnom kaštieli so štyristoročnou históriou, ktorý obkolesuje ruiny gotického hradu starého viac ako sedemsto rokov, sa budete cítiť ako doma, ale pritom si budete vychutnávať život aristokrata. Panstvo sa dnes stalo vyhľadávaným romantickým miestom pre vznešený pobyt plný histórie a kráľovského snívania.

GrandCastle ponúka ubytovanie v 15 komnatách a v 4 priestranných luxusných apartmánoch. Každá izba je osobitá s pôvodnými klenbami, autentickými freskami, pýši sa starostlivo vybraným starožitným nábytkom, či priam aristokratickou kúpeľňou. Chateau GrandCastle v sebe spája minulosť s modernou, a tak si oddych môžete dopriať v hradnom Wellness & Spa, alebo sa len tak poprechádzať v romantickom kráľovskom parku. Na svoje si prídu aj gurmáni v hradnej reštaurácii Magdalény Zai, kde vám pripravia špecialitky a kulinárske prekvapenia plné rafinovaných kombinácií chutí.

Kaštieľ v srdci Liptova však nie je len zastávkou, kde si môžete oddýchnuť od uponáhľaných dní. Je to aj miesto pre romantickú svadbu, ktoré má moc pohltiť svojou vznešenou atmosférou každého, kto sa hlbšie zadíva do kamenia šepkajúceho minulosť. Stone gallery ako jediná miestnosť spája gotický hrad a renesančný kaštieľ a tento kráľovský priestor je ako stvorený na romantické svadby, oslavy i akúkoľvek spoločenskú udalosť, alebo obchodné rokovanie, ktoré si zaslúžia elegantnú noblesu popretkávanú rozprávkovým prostredím. Hrad je stvorený aj na konferencie, firemné či súkromné eventy, keďže ponúka autentické dobové priestory, špecifickú intimitu areálu a historické prostredie, ktoré modernému podujatiu dodá ten správny šmrnc s príchuťou minulosti.

SR

Comments are closed.