casa_bahia_miami_13

CASA BAHIA V MIAMI

Dom, ktorý miluje vodu

Ak poškuľujete po novej nehnuteľnosti na americkej Floride, na realitnom trhu môžete nájsť aj tento skvost. Nesie meno Casa Bahia a ide o jednu z najluxusnejších víl v Miami. Jej cena je 50 miliónov dolárov. Za túto okrúhlu sumičku však získate dom, ktorý miluje vodu.

V cene je totiž nádherný výhľad na oceán z lokality Cocnut Grove v Biscayne Bay. Za krásnym domom stojí filmár Alejandro Landes, ktorý pri tejto kreácii kolaboroval s dizajnérskymi spoločnosťami Zyscovich Architects a Shorecrest Construction. Interiér domu nadizajnovala Alejandrova mama Catalina Echavarria. Všetko je tu precízne prepracované do jemných detailov – výšok, hĺbok, osvetlenia, použitých materiálov. To všetko charakterizuje estetiku domu, kde každý objekt odhaľuje svoj pokračujúci príbeh. Či už je to každý položený kameň, každý kus opracovaného dreva alebo každý kus šitej tkaniny. Vďaka obrím oknám sa do útrob dostáva dostatok prírodného sveta. More, ktoré vidíte z „nekonečných“ terás a balkónov, ale nie je jediná voda v dome. Okrem  exteriérového bazéna ju nájdete aj v interiéri, kde je krásny labyrintový bazén, ponad ktorý sa vznáša plávajúce schodisko. Dizajnéri stavili na polárnu bielu farbu farbu, ktorá je krásne skombinovaná s prírodnou farbou teakového dreva a skla. Jedáleň v štýle alfresco ponúka veľký jedálenský stôl, dom je zariadený minimalisticky, inšpirovaný Áziou, pričom kde-tu objavíte aj niekoľko prvkov z jachtingu či dávnych pirátskych lodí. Na ploche 1 800 metrov štvorcových nájdeme je sedem spální a osem kúpeľní. Suita pre majiteľa domu má priestranný balkón, privátnu kuchyňu a veľkú kúpeľňu s dvoma umývadlami a kaskádovitou sprchou, pričom tu nechýba mramor. Večer pri výhľade na more nemôže chýbať kvalitné víno z vínnej izby, ktorá udržuje tú správnu teplotu, po dobrom kúpeli zase parná sauna. Majiteľ má k dispozícii aj garáž pre osem automobilov, a dokonca aj dock pre parkovanie lode.

Casa Bahia je nadčasovým domom s hlbokým zmyslom pre stálosť a miesto. Ide o jednu z najkrajších, ale aj najdrahších nehnuteľností aktuálne v Miami a je hrdou nositeľkou ceny Architizer Popular Choice A+ Award  v kategórii Architecture + Water category. Jednoducho, tropické útočisko, ktoré stojí na filozofii dizajnu uprednostňujúce humanitu a duševnú pohodu. Zvýrazňuje každodenný život a krásu hľadá v jednoduchosti. Príroda a architektúra pri tomto dome koexistujú, dom sa priam vznáša nad vodou a sviežou zeleňou. Demarkančná línia medzi exteriérom a interiérom je zámerne rozmazaná, aby sa tak podporilo spojenie s prírodou až do najmenších detailov.

IW
Vydanie JAR 2017

Comments are closed.