ZIMA 2016

Diapozitívy života

Koniec starého roka a príchod nového je vždy o bilancovaní a o predsavzatiach. V decembri rekapitulujeme, čo sme zažili, čo bolo dobré, čo bolo zlé, čo sme mohli urobiť lepšie a naopak, čo sa nám podarilo. Január má zase nový náboj, keď si zväčša robíme plány do budúcnosti, rozmýšľame, čo by sme chceli v živote dosiahnuť, kam by sme sa chceli posunúť a aké dobrodružstvo by sme chceli zažiť. Zimné vydanie Season Report 2016 je rovnaké. Bilancujeme rok s tými najlepšími a najkrajšími vecami z módy či bývania ale ukazujeme aj to, kam sa svet mieni uberať v budúcnosti. Náš život je rozmanitý ako obraz plný farieb od Willema de Kooninga, o ktorom píšeme v rubrike ART, je jagavý ako modré diamanty, ktorým sa venujeme v rubrike STYLE, je rýchly ako Ferrari 250 GTO, ktoré môže byť najdrahším autom planéty a chutí ako najlepšie vína sveta z rubriky LEISURE.

Keď sa rozhodnete aj vy bilancovať a dávať si nové predsavzatia do toho roka 2017, zastavte sa a zoberte si do rúk aktuálne vydanie Season Reportu. A naplánujte si ten svoj svet, svoje zážitky, svoje dobrodružstvá a svoje sny. Veď život je predsa hromada obrázkov a diapozitívov, ktoré si ukladáme v našej operačnej pamäti.   

Jana Zrubcová
Publishing Director

JESEN 2016

FARBY JESENE

Jeseň je pre mňa najkrajším ročným obdobím v zmysle vnímania krásy. Slnko už nie je také ostré a spaľujúce ako počas tropických letných dní, príroda sa postupne zahaľuje do všakovakých farieb, ktoré ako keby niekto preniesol z roztopašnej maliarskej palety. Tento farebný kokteil postupne dáva na známosť, že cyklus jar, leto, jeseň, zima ide do svojej poslednej fázy. Je to ideálny čas na výlety a zážitky v prírode.

Aj jesenné číslo Season Report prináša niekoľko tipov ako si ešte predĺžiť leto, alebo odštartovať skoršiu zimu. Zavítajte na predĺžený víkend do Mariny Liptov, luxusnej zastávke na brehu Liptovskej Mary, ktorá sa postará o skvelý gurmánsky a kulinársky zážitok. Alebo sa vyberte do Tirolska, kde si to na lyžiarsky svah môžete namieriť priamo z hotelovej izby. Ochutnávajte svet a život aj s vašimi zmyslami a vyskúšajte najdrahší koláč na svete, ktorému sa venujeme v našej sekcii Leisure. Alebo sa potešte počúvaním starých “elpéčiek“ na gramofóne, ktorý je skutočným state-of-art a stane sa drahokamom vo vašej obývačke.

V jesennom čísel Season Report sme vám opäť namiešali ten pravý kokteil luxusných šperkov, vôní, umenia, trendov v bývaní, či cestovateľských a gurmánskych zážitkov, ktoré splnia všetky vaše jesenné túžby a ktoré slovu krása dávajú úplne nový zmysel.

 

Jana Kuchárová
editorka Season Report

LETO 2016

Letné dobrodružstvá

Leto je vždy obdobím nevšedných zážitkov. Je to čas úniku od reality, čas výprav za novými dobrodružstvami, čas zaslúženého relaxu, čas, ktorý chceme v maximálnej miere využiť pre seba a svojich blízkych.

Venovať sa svojím snom je podstatné. Sú ľudia, ktorí to dokážu robiť permanentne celý rok, nielen počas dvoch – troch týždňoch dovolenky. Naučili sa nielen prežívať ale aj žiť. Každý deň idú naplno so všetkými tými radosťami ale aj starosťami, ktoré nám ten náš život prináša.

Na to všetko potrebujú energiu. Energiu zo slnečného horúceho dňa, energiu z novej lásky, energiu zo starých priateľstiev, či z nových prežitých vecí a z nových dní, ktoré nás posúvajú zase o krok ďalej.

Aj letný Season Report je plný túžby, snov, chutí, vôní, mágie a výziev. Odmeňte sa krásnymi hodinkamiDB28T Kind of Blue,  doprajte si letné vzplanutie v Benátkach, zamilujte sa do magického ostrova Bali, ochutnávajte, staňte sa pôžitkárom a gurmánom alebo investujte do krásneho oldtimera, ktorý vám urobí radosť vždy, keď vás ten príbeh menom život zase raz zomelie. To najpodstatnejšie je: Nikdy neprestávať žiť. Prajem Vám príjemné letné dobrodružstvo so Season Report.    

 

Erik Mihallko
redaktor Season Report

JAR 2016

Príbehy života

Jar je obdobím, keď sa v prírode všetko začína odznovu. Cyklus, ktorý naštartuje rozpukom, prechádza obdobím kvetov a končí časom odkvitania z palety jesenných farieb, ktoré by nenamiešal ani ten najlepší maliar na svete.

Aj naše životy majú svoje cykly. Niekedy sme na vrchole, inokedy sa snažíme odraziť od dna alebo prekonať samých seba. Jednoducho kolobeh nášho života. Preto je dôležité naučiť sa vychutnávať si život plnými dúškami a okrem neustáleho pachtenia sa za úspechmi, si ten úspech občas aj užiť. Lebo každá minúta nášho bytia je ako nerozpovedaný príbeh.

V magazíne Season Report ich nájdete hneď niekoľko. Doprajte si niečo výnimočné  ako limitovanú edíciu hodiniek Oris Carl Brashear, nesúce meno amerického mariňáka, ktorý sa napriek hendikepu stal jedným z najlepších potápačov amerického námorníctva. Zbierajte niečo hodnotné, pretože staré veci v sebe skrývajú nielen niečo historické ale aj malé veľké osudy ľudí z dávnej minulosti. A niekedy sa tá HiStory môže stať aj tým vaším príbehom. Ten román menom život môžete napísať aj dobrodružným výletom do skutočného raja na svete – rezortu Gili na Maldivách. Alebo, ochutnajte svet tých najzaujímavejších chutí od najlepšej kuchárky v Ázii Margarity Forés.

Aj také výnimočné bytie je na planéte Zem. Plné farieb, vôní, chutí, duševna a krásy. Keď budete už v tom rozbehu ako je jar v roku 2016, dajte si pauzu a užite si výnimočné chvíle s magazínom Season Report.    

Jana Kuchárová
editorka