ZIMA 2015

Nech je náš obsah vašou novou métou

Vstupujeme do najkrajšej časti roka, do času vianočného, sviatočného a novoročného, ktorý so sebou prináša veľa radosti, veselosti, pokoj, nové výzvy, predsavzatia, ciele. Kým december je plný bujarých večierkov, osláv a spoločných stretnutí, zavŕšený Vianocami, nasýtenými láskou, radosťou a rodinným šťastím, Nový rok nám otvára brány nových výziev, priehrštie pozitivizmu a viery, že ten nasledujúci rok bude opäť o niečo krajší, lepší, úspešnejší a zdravší.

Vraj stres je chorobou 21. storočia a rýchla doba ho prináša čoraz častejšie do našich domovov, vzťahov a každodennosti. Želáme vám, aby ste boli plní sily a nenechali si stresom zahmliť krásu každodennosti, úsmev a radosť, ktorú rozdávate v decembri a januári. Nech vás sprevádza láska, šťastie a spokojný úsmev na perách počas nasledujúceho roka. Nech sú tieto pozitívne sily čoraz silnejšie a aj ubitú a uponáhľanú realitu premenia na kúsok jedinečnosti.

Zimným vydaním magazínu Season Report vám, všetkým čitateľom a priaznivcov, chceme poďakovať za ďalší skvelý rok vo vašej spoločnosti, mnoho inšpiratívnych nápadov, rozhovorov, stretnutí a aktivít, ktoré nás obohatili pri našom písaní a kreativite a veríme, že atraktívnym obsahom, pútavou grafikou a kvalitou našich informácií vám vieme všetko oplatiť  a ponúknuť čosi viac. Ponúknuť rozptýlenie a pôžitok v čase radosti i starosti, priniesť nápady na plnenie ďalších životných snov, poskytnúť inšpiráciu a jedinečným obsahom byť podporou na ceste vašich predsavzatí a smelých plánov, ktoré sa raz isto premenia na skutočnosť.

Nech sú naše rubriky a ich unikátny obsah vašou novou métou v roku 2016. Krásnu zimu plnú jedinečných zážitkov, príjemného čítania a dokonalej spoločnosti želá redakcia Season Report!

Jana Kuchárová
editorka

JESEŇ 2015

USMIEVAJTE SA LETOM

Letný čas pomaly utíchol a my sa pripravujeme na jesenné povinnosti najčastejšie spojené s prácou. Akoby sa nám začínal pomyselný nový rok. Niektorí si premenia svoju pozitívnu energiu načerpanú počas letných horúcich dní na takú, akú častokrát všetci pripisujú jeseni. Nemeňte ju, čerpajte z nej a verte, že vás posilní a pomôže zdolať ťažké nasadenie, ktoré ste si stanovili. Veď s „letným“ úsmevom ide všetko ako po masle.

Ak nepatríte k tým, ktorí majú radi letné dovolenky, preplnené pláže a nemožné horúčavy, ponúkame vám tipy na „neabsolvovanú“ dovolenku v krajinách, ktoré bývajú navštevované prevažne v lete. Krása Istrie vás očarí celoročne. Honosné sídla Opatije vám zaručenie dožičia neopakovateľnú atmosféru a dodajú energiu, ktorá posilní telo i myseľ. Ak však túžite po niečom rozmanitejšom a teplejšom, navštívte Tulum, mexické pobrežie Karibského mora, ktoré je oázou bezprostredného oddychu, alebo sa nadýchajte koloniálneho štýlu a zažite čajové obrady na Srí Lanke.

Pre tých, ktorí sú nabití energiou, prinášame spôsoby, ako spríjemniť či zrenovovať svoje bývanie, zainvestovať nielen do umenia spojeného s obrazmi, ale aj do umenia fotografie. Nielen pracovné stretnutia trávime v príjemných podnikoch či reštauráciách. No s novinkami limitovaných edícií vo svete „čarovných“ nápojov, akoby sa vrece roztrhlo.

Páni sa pokochajú automobilovou novinkou Aston, prídu si na svoje aj sky „fajnšmekri“ a nevynechali sme ani nóva vo svete aviatiky. Pre dámy toho nikdy nie je dosť. Vraví sa, že pre muža je ozdobou žena, no pre ženu šperk. Ozdobme sa kolekciou Chopard alebo doplňme svoje šperky jedinečnou kolekciou značky FREYWILLE.

Premeňte so Season Report svoje sny na skutočnosť, motivujte seba aj ostatných. Veď pekné veci nás robia šťastnými, vnášajú do našich životov veľkoleposť, dodávajú nám pocit príťažlivosti a dotvárajú pôvab všedných dní.  Nezabúdajte, že Season Report si môžete zakúpiť už aj prostredníctvom internetu na www.martinus.sk.

Príjemné a pohodlné čítanie.     

Jana Kuchárová
editorka

LETO 2015

DOVOĽTE SI

Milí čitatelia, letným číslom Season Report vám prinášame nové trendy, myšlienky a zaujímavosti, ktoré by mohli byť pre vás inšpiratívne nielen počas rannej kávy, ale aj keď relaxujete pri mori. Ako editorka Season Report sa vždy teším na čítanie článkov, ktoré ma myšlienkami prenesú na luxusné miesta sveta, s ktorými objavím nové trendy v šatníkoch, reštauráciách, a môžem byť súčasťou spoločenských akcií. Aj tentoraz pripravila naša redakcia množstvo zaujímavého čítania. Do pozornosti dávam tipy na elegantné doplnky, ktoré miluje každá žena, no oceniť ich vie aj každý sofistikovaný muž. Jubilejná „nahá“ kolekcia neujde žiadnej žene, avšak okom nazrie určite nejeden muž. Témy, ktoré zaujímajú prevažne mužov, ma často prenesú do dôb, ktoré si hádam nepamätá už ani moja babička. Musí byť priam fascinujúce nájsť či zrekonštruovať stoj, ktorý bol kedysi hitom vo svete automobilovej revolúcie, a to už nehovorím o tom, aký pocit zažívajú oldtimeroví nadšenci. Opakom sú vychytávky 21. storočia, ktoré prinášajú nové, štýlové možnosti, ako si spríjemniť cestovanie za prácou či dovolenku. Ak ste zatúžili po väčšej či menšej zmene vo vašom domove, novinky od Armani/Casa neprehliadnite. Veď kto by dnes nechcel mať doma luxus menom Armani!

Leto je obdobím, kedy nám slnečné lúče vyčaria úsmevy na tvári, pohladia dušu, prinesú nové lásky, no oživia aj tie dlhoročné. Láska je to, čo nás vie posúvať dopredu, dáva nám zmysel a je nenahraditeľná. Zažite preto krásne letné chvíle na spoločnej rodinnej, partnerskej, priateľskej či kamarátskej dovolenke, nezabudnite sa dobre najesť, zabaviť sa, spoznať krásy sveta a oddýchnuť si. Môj dobrý známy mi stále pripomína, že dovolenka pochádza od slova „dovoliť si“. 

Teší ma, keď vás prostredníctvom Season Report môžeme inšpirovať, povzbudiť, potešiť novinkami, zaujať aj ulahodiť vám. Naša radosť z písania, nech je aj vašou z čítania.

Dovoľte mi v mene redakcie podeliť sa o radosť, ktorú máme z najaktuálnejšej novinky – magazín Season Report sa už dá kúpiť aj na www.martinus.sk. Našim čitateľom tak ponúkame komfort kúpy časopisu prostredníctvom internetu, pohodlne z domova alebo kancelárie. Season Report plný atraktívneho čítania je vám opäť o krok bližšie!

Jana Kuchárová
Editorka

JAR 2015

KRÁSA V NÁS

Čoraz viac ľudí pociťuje túžbu po pozitívnych správach. Aj napriek tomu, že všakovaké trendy typu bio, eko, zdravo, alternatívne, pozitívne zaplavujú komunikáciu, regále predajní, stránky magazínov a debaty priateľov a známych, stále je toho málo. Málo v našich mysliach. Snaha obklopiť sa dobrom je v aktuálnom rýchlom svete, kde každý takpovediac myslí len sám na seba, akousi drogou. Ale sme pripravení byť pozitívni?

Nie. Ľudia majú popri poctivých hodnotách, ktoré sme zdelili, silno zakorenené predsudky, závisť, lakomosť. Nechcú počuť, že sa nám darí, že sme zdraví a že sme spokojní s vlastnými životmi. Najradšej majú príhody o tom, že ich sused, kamarát, kolega či neznámy z ulice sa má zle. To, že niekto je na tom horšie ako oni sami, či už ide o finančnú stránku, zdravotnú, pracovnú, súkromnú, akúkoľvek.

Malá skupina ľudí svojím pozitivizmom nevládze zbúrať vysoké múry závisti, zlosti, negatívneho vnímania. Nezrkadlime zlo zlom, podráždením, nepochopením. Ak máme úprimný úmysel otvoriť túto spoločnosť dobru, začnime od seba a rozdávajme radosť v malých kúskoch. A pozrime sa na krásu v každom z nás. Možno potom zistíme, že podráždená predavačka, o ktorej sme si mysleli, že sa zle vyspala, len zápasí s túžbou byť potešená úsmevom, milým pozdravom alebo obyčajným poďakovaním.

Prajem vám za celú redakciu Season Report, aby ste v jarnom čísle magazínu našli veľa pozitívnej inšpirácie. Verím, že sa vám podarí objaviť krásu vôkol seba. Príjemnú jar!

Miroslava Ryšková
Šéfredaktorka