ZIMA 2014

Veríte v znamenia?

„Bože, prosím ťa, chcem vyhrať športku,“ prosil chudobný muž a modlil sa každý deň, aby vyhral prvú cenu. Chodil do kostola a stále opakoval: „Bože, prosím ťa, daj, aby som vyhral športku.“ Opakovalo sa to dlhú dobu, chudobný muž sa stále modlil, no výhra neprichádzala. Boh jedného dňa stratil trpezlivosť a chudobnému mužovi pošepkal: „Podaj si už ten lístok, aby som mohol zariadiť tvoju výhru!“

Veľmi jednoducho prerozprávaný príbeh, ktorý mi z prečítaných kníh utkvel v pamäti. Predvianočný čas je plný výnimočnej atmosféry, pokoja, radosti, ten povianočný zase plný nadšenia z nových začiatkov, optimizmu a túžby začať niečo krásne, nové. Každý v kútiku duše verí, že to, čo bolo doteraz len priemerné, tobôž neuspokojivé, sa šmahom čarovného prútika zmení. Chceme veriť na tajné znamenia, zaslané od všemocnej bytosti, ktorá sa o nás postará a prinesie nám raj na zemi? Alebo je to len mámivá predstava, že sa všetko môže zmeniť?

Znamenia nám nikdy nebudú vedieť pomôcť, ak nebudeme vedieť, za akým cieľom smerujeme a čo chceme dokázať, alebo si prajeme najviac…

Prajem vám za celú redakciu Season Report príjemné zimné čítanie a verím, že vás obsahom aktuálneho čísla niečo nové naučíme, prebudíme vašu zvedavosť a možno aj odnesieme do ďalekých krajín za poznaním, či už len prstom na mape, alebo reálnym odchodom. Nech vám kráčanie po kľukatej životnej ceste prinesie na každom kroku úsmev, zdravie a radosť, s ktorou budete mať chuť podeliť sa so svojimi najbližšími.

Miroslava Ryšková
Šéfredaktorka

JESEŇ 2014

Neutekajte, život je tu a teraz!

Môj známy vraví, že je spokojný, keď je vonku sychravo, zima, a on hľadí z okna svojho milovaného bytu na park ležiaci priamo oproti jeho spálni. Nemusí byť tisícky kilometrov od domova, aby cítil pokoj.  

Najkrajšiu jesennú atmosféru som zažila pred pár rokmi ďaleko od Slovenska. Farby boli také sýte, že sa zdalo, že som v rozprávke, príjemné jesenné slnko mi hladilo líca, úžasný pokoj, ktorý sa prírodou niesol, bol pohladením na dušu. Hovorila som si vtedy, že som našla hľadaný pokoj. A keď som u protinožcov poskytla rádiu rozhovor o svojich cestách a sršala energiou, plánmi a hovorila som o prekážkach, ktoré sa všetky dajú zdolať, cítila som eufóriu. Na Slovensku však človek upadne do stereotypu a ľudia ženúci sa za bohatstvom vás občas dokážu poriadne vykoľajiť z cesty zvanej Úžasný život. Tak sa stalo, že som opäť zostala na štarte a hľadala cestu, kam patrím a čo je vlastne zmysel tohoto bytia.

Dnes už viem, že človek môže cestovať aj na kraj sveta, no svoje myšlienky, starosti a radosti nosí vždy so sebou. Každý si svoje šťastie nosíme v sebe. Preto sa vždy snažím zapamätať si momenty, ktoré mi vyrazili dych, pocity, ktoré som pri nich prežívala, aby som z nich načerpala silu ísť ďalej a nemotala sa v kruhu so stále rovnakými otázkami.

Prajem vám všetkým, aby ste robili to, čo vás skutočne napĺňa a zažívali každý den aspoň okamih z toho blaženého pocitu, že sa cítite spokojní s tým kto ste, čo robíte a kde žijete.

Spolu so zvyškom redakcie vám želáme krásnu jeseň!

Miroslava Ryšková
Šéfredaktorka

LETO 2014

Investujte

Bavme sa o dlhodobých investíciách. Napriek letnému relaxu, keď si túžite čo najviac oddýchnuť a užiť príjemné európske leto, netreba zabúdať na to, že výsledky dlhodobej investície prídu vždy v správny čas. Netreba ich odkladať. Jeden môže považovať za správne investovať do zlata, iný do umeleckých artefaktov, nehnuteľností, v  podnikateľskom prostredí môže ísť o investíciu do kvalitných materiálov a technológií.

Nezabúdajme však na investíciu do ľudí, považujem ju za najdôležitejšiu. V bohatej pracovnej praxi a počas riadenia rôznych oddelení spoločností som sa naučila, že investícia do kvalitných ľudí je niekedy viac, ako technologické inovácie. Že prístup k ľuďom a ochota investovať do nich svoj čas je na nezaplatenie. Vyžaduje to veľa trpezlivosti, odhodlania, veľkej motivácie a jasný cieľ, ktorý vás aj v tých najťažších momentoch stále drží nad vodou. Investícia do kolegov sa však vráti prostredníctvom ich profesionálneho rastu, vytvárania hodnôt a profitu spoločnosti, aj zvýšeným kreditom vášho profesionálneho renomé.

Z môjho pohľadu najpodstatnejšou je však investícia do samého seba: investovať čas a peňažné prostriedky do osobnostného a kariérneho rastu. V rýchlej modernej dobe je niekedy tým najpodstatnejším nájsť si čas na seba. Nepodceňovala by som to. V čase, kedy majú naši konkurenti rovnaký prístup k informáciam, technológiam a kvalitným ľuďom, to musíme byť práve my, kto bude profitovať najviac. Neodkladajme  investíciu do samého seba na „potom“. Ak ju urobíme teraz, „potom“ z nej už budeme len ťažiť.

Prajem všetkým čitateľom magazínu Season Report krásne leto a držím vám palce, aby sa vám pod plážovým slnečníkom chcelo urobiť investíciu, ktorá zveľadí vašu osobnosť. Hoc aj len čítaním zahraničnej literatúry, ktoré zlepší vaše komunikačné zručnosti v cudzom jazyku…

Miroslava Ryšková
Šéfredaktorka

JAR 2014

Šťastie, vitaj!

Život nie je o počte nadýchnutí, ale o chvíľach, ktoré nám berú dych.  Nech sú vaše zážitky akékoľvek, exotická dovolenka, milý úsmev neznámého na križovatke, či hrejivé pohladenie vašich blízkych, prajem vám, aby ste si takéto okamihy užívali plnými dúškami. Nie je nič krajšie, ako sa smiať so slzami v očiach a myslieť na chvíle, kedy si vravíte „Som šťastný!“

Cestovali sme po svete, stretávali inšpiráciu na každom kroku, rozprávali sa so zaujímavými ľuďmi a hľadali pokrokové dizajnové a módne novinky, aby sme vám aj my vyrazili dych. Spolu s kolegami z redakcie verím, že vám spríjemníme chvíle relaxácie. Prejdite sa s nami po módnych mólach svetových značiek a inšpirujte sa novými kúskami pre seba, aj svojich najbližších. Na stranách Season Report môžete zaletieť do destinácií po celom svete a vybrať si miesto, kam sa vydáte na nasledujúcu dovolenku či shopping. Autom, súkromným lietadlom, alebo luxusnou plavbou loďou? Prečítajte si o výhodách prepychovej dopravy pred plánovaním vašej najbližšej cesty. Zaleťte s nami na výnimočné aukcie a spoznajte svet peňazí ešte viac z blízka. Atraktívne umenie ako investícia, šperky, nehnuteľnosti, autá, premýšlate, čo vám v dnešnej dobe zarobí najviac? Hľadali sme pre vás odpovede v rubrike Wealth&Finance. Nechajte si vyraziť dych novými automobilovými konceptmi a dizajnom, aj tým interiérovým, ktorý nás obklopuje každodenne. Pozitívne emócie vychádzajúce z krásy vám pohladia dušu. Nabite telo adrenalínom pri športových rubrikách, radosťou pri listovaní očakávaných technologických noviniek, rozšírte  social networking  prostredníctvom spoločenskej rubriky.

Verím, že vám jarné číslo luxusného sprievodcu prinesie celú paletu pozitívnych emócií a povzbudí vás pri užívaní si hojnosti každodennej krásy.

Miroslava Ryšková
Šéfredaktorka