ZIMA 2013

Predsavzajte si žiť!

Ako sa vraví, rok sa s rokom zišiel a kým niektorí bilancujú a hodnotia ten uplynulý, tí šikovnejší si plánujú budúcnosť. Nie nadarmo J.F.K. vyhlásil: Zmena je zákonom života a tí, ktorí hľadia len na minulosť a prítomnosť, určite prepásnu budúcnosť. Nepatrite k nim.

Zimný editoriál som písala počas jari, ale nie pred pol rokom, ale posledný mesiac v roku, kedy na južnej pologuli prepukla jar. Splnila som si jeden zo svojich cestovateľských snov a miesto tradičného slovenského „nemám čas, lebo pracujem“ som sa zastavila a vychutnala si relax. Každý totiž potrebuje chvíľu oddychovať. Možno sa to bude zdať ako otrepané klišé, ale život je príliš krátky na to, aby sme ho strávili v nablýskanej kancelárii medzi kolegami, z ktorých bližšie poznáme len hŕstku a tých ostatných ledva po mene. Dni sa míňajú, roky utekajú a my sa nestihneme ani nadýchnuť. Pri cestách po svete vždy najlepšie zistím, koľko krásy, pokoja, pohodových ľudí a výnimočných kultúr nás obklopuje. Kým o diaľkach a svojich snoch snívame za displejom najmodernejšieho laptopu, život preteká pomedzi prsty.

Nech sa vám nestane, že hodnotu života si uvedomíte až na nemocničnej posteli, pri rozlúčke s blízkymi alebo v prázdnom byte, v ktorom vyhasla radosť a smiech. Uberte z pracovného tempa a zamerajte sa na plnenie svojich vlastných snov. Budujte svoju záhradu, robte to, čo vás skutočne napĺňa. A zabudnite na „nedá sa“. Len ten, kto skutočne chce, hľadá spôsoby, iní si vždy nájdu dôvody.

Želám vám všetkým plno spokojnosti a prajem, aby ste si každý deň našli aspoň malý kúsok radosti a vyslovili, že ste šťastní, spokojní so svojím životom a predsavzali si plno krásnych snov, vďaka splneniu ktorých si uvedomíte, že ste prežili plnohodnotný život.  

Miroslava Ryšková
Šéfredaktorka

JESEŇ 2013

Nezatvárajte dvere pred jeseňou

„Citovo zafarbený opis jesene“ ako názov slohovej práce bol strašiakom pre všetkých, ktorým na základnej škole chýbalo to povestné básnické črevo. O čom písať? Každý si jeseň spája s ponurou náladou, sychravým počasím, tmou a hmlou, len občas sa zableskne pekný deň a padajúce lístie rozličných odtieňov očarí talentovaných maliarov. Jeseň však nemusí byť len ponurá. Je tu babie leto, ktoré má svoje neuveriteľné čaro. Kaviarenské stolíky zaliate zubatým slnkom, prechádzky v tancujúcom vetre, krásne spomienky na leto a príjemný relax, ktorým sa dá práve na jeseň úžasne hýčkať. Sauna, bazén, masáž, fitko, ale aj kino, dobrá kniha, návšteva galérie, výlet za teplom… Netreba jeseň vnímať len ako blížiaci sa koniec, veď práve toto ročné obdobie je novým začiatkom. Začiatkom školského roka, obdobím vzdelávania, príprav na zimnú sezónu. Je dôležité objaviť čaro jesene a nielen vo vašej slohovej práci, ale najmä na vlastnej koži.

Hýčkajte sa službami privátneho bankára, hľadajte možnosti investovania do diamantov, prevezte sa na nových modeloch automobilov, očarte vašu lásku trblietavým šperkom z aktuálnej kolekcie alebo si zaleťte za teplejšou klímou a načerpajte sily na prežitie jesene v náručí slnečných lúčov. Aj takéto tipy ponúkame v aktuálnom čísle Season Reportu, magazínu, ktorý je dokonalým sprievodcom nablýskaným svetom luxusu a bohatstva. Spríjemnite si večery zaujímavým čítaním, ktoré môže byť atraktívnou inšpiráciu na plnenie si tajných snov.

Za celú redakciu vám želám veľa pohody, radosti a najmä spokojného úsmevu a krásnych začiatkov!
Miroslava Ryšková

LETO 2013

Spoznajte svet a najmä seba...

Čas oddychu, plnenia cestovateľských snov, nasávania intenzívneho slnečného pohladenia, ale aj obdobie spoločenských udalostí, večierkov a nezastaviteľného kolosu podnikateľských zvratov je tu a s ním aj letné číslo magazínu Season Report. Aby ste sa na vašich dovolenkových cestách dozvedeli čo najviac, pripravili sme nielen výber exkluzívnych dovolenkových destinácií, noviniek zo sveta automobilov, jácht a lietadiel. V aktuálnom čísle sa dočítate o investíciách do diamantov a umenia, aby ste si nielen užívali nerušený relax, ale vnímali aj krásu okolia a inšpirovali sa svetom vôkol vás. Exkluzívny sprievodca svetom najdokonalejšieho luxusu  pre vás vytipoval najštýlovejšie novinky letnej sezóny, pohľad do zákulisia noblesných šatníkov, šperkovníc a inšpirácie na výnimočné darčeky.

Letné číslo si zachováva svoju povesť perfektného spoločníka a v novej rubrike Šport, ktorú sme uviedli tento rok, si vás dovoľuje pozvať na potulky svetom s príchuťou adrenalínu a atraktívneho dobrodružstva. Nechajte sa inšpirovať safari v Afrike alebo rybolovom za polárnym kruhom a doprajte si leto plné nespútaných zážitkov a možností stretnúť ľudí z celého sveta. Práve tí neznámi dokážu priniesť do uponáhľaného stereotypu výnimočné čaro a prebudia hlad po nových dobrodružstvách, prebudia skrytých dobrodruhov driemajúcich hlboko v nás a otvoria myseľ, úzko zahľadenú na náš život, nepoznaným novotám. Objavte čaro cestovania, oddychu, zastavte sa a započúvajte do rytmu svojej duše. Prajem vám veľa chvíľ, ktoré vám vyrazia dych a vryjú sa do vašich pórov navždy. Nezabúdajte, cesta je cieľ…

Miroslava Ryšková
šéfredaktorka

JAR 2013

Milí čitatelia,

Season Report si aj v ďalšom roku svojho vydávania zachováva neotrasiteľnú povesť popredného sprievodcu svetom luxusu a noblesy. Neustále sa snažíme prinášať zaujímavé podnety pre všetkých, ktorí prahnú po najaktuálnejších trendoch, a preto verím, že aj nová rubrika Šport sa stane podnetom, ako posunúť vaše ambície o latku vyššie.

Pri príprave jarného čísla sme vyspovedali renomované   tváre slovenského i zahraničného podnikateľského neba, zúčastnili sa mnohých športových a spoločenských eventov, venovali sa umeniu, štýlovým novinkám, technologickému pokroku a tomu najlepšiemu, čo prináša svet pod kapotou.  

Osobne verím, že každá zmena je zaujímavou výzvou a môže byť zrnkom ďalšieho úspechu. Budem sa snažiť kráčať v stopách mojich predchodcov a spolu s redakciou vám ponúknuť top čítanie, ktoré vás zaujme, pobaví a prinesie horúce novinky s puncom kvality, luxusu a prestíže. Presne v duchu hesla: To najlepšie z najlepšieho. Príjemné čítanie želá 

Miroslava Ryšková
Šéfredaktorka