ZIMA 2012

ZIMNÁ NÁDIELKA

Opäť tu máme zimný čas, ktorý je i obdobím koncoročného bilancovania, ale aj obdarovávania. V predošlom, jesennom čísle sme už stihli bilancovať päťročné pôsobenie nášho magazínu Season Report. V tomto zimnom vydaní vám preto znovu prinášame množstvo pútavých článkov, kde okrem noviniek nájdete aj tipy na darčeky pre vašich blízkych a známych. Nezabúdajme však, že dar bez lásky a úcty k druhému človeku je len prázdnym gestom. Takže aj menej honosný dar, avšak vyberaný starostlivo, s dobroprajným a srdečným úmyslom, dokáže toho druhého príjemne prekvapiť. Určite vám toto zimné vydanie bude nápomocné pri hľadaní inšpirácie k vhodne zvolenému darčeku. Dámy jednoznačne potešia nové kolekcie skvostných šperkov a pre pánov zas ponúkame výber najnovších modelov elegantných hodiniek, ktoré nájdete tak v rubrike Deluxe, ako aj v Style & Fashion. Skvelou investíciou môže byť i umelecké dielo v podobe obrazu alebo starožitnosti, ktoré potešia nielen zberateľa či milovníka umenia. Kde si takéto artefakty zadovážiť, sa dozviete v špeciálnej rubrike Art & Antiques. Nápaditý dizajnový doplnok do interiéru dokáže nadchnúť a vytvoriť v priestore úplne novú atmosféru. Viac o tom nájdete na stránkach sekcie Home. Pre tých, ktorí tento zimný čas radi trávia v teple, máme tip na pobyt v exotickom rezorte Hotel das Cataratas uprostred Amazonského pralesa. Silvester v príjemnej spoločnosti priateľov môžete stráviť aj v niektorom z podnikov prezentovaných v rubrike Leisure. Ak je vaším snom vlastniť športový automobil, možno ten pravý objavíte v časti Automotive. Ani zima nemusí byť mrazivá, ak sa ju rozhodnete stráviť na palube jachty brázdiacej moria južnej pologule. Pýtate sa, na akej ? Odpoveď nájdete v kapitole Wings & Water. O tom, ako môže umelecký projekt súvisieť s biznisom, si prečítate v pútavom Interview s britským umelcom Trevorom Paglenom v sekcii Wealth & Finance. Aj uplynulá sezóna bola bohatá na rôzne okázalé spoločenské udalosti. Aby ste boli v obraze, čítajte stránky časti Society. Nakoniec mi už len ostáva zaželať vám pohodové sviatky, ako aj úspešný štart do nového roku 2013. Dúfam, že sa v ňom opätovne stretneme na stránkach jarného čísla magazínu Season Report.

P. F. 2013!

Andrej Jaroš
šéfredaktor

JESEŇ 2012

JUBILEJNÁ JESEŇ

Možno sa pýtate, prečo práve jubilejná? Tých päť rokov, čo už existujeme na trhu ako magazín o luxuse, sa môže niekomu zdať ako príliš krátky čas na to, aby sme ho mohli nazvať jubileom. No v mediálnom svete plynie čas trochu inak, keďže každým mesiacom vznikajú a zanikajú nové tituly a periodiká, pričom v posledných rokoch cítiť aj silnejúcu konkurenciu digitálnych médií. Takže už aj päťročná existencia je takým malým úspechom. Avšak nemám v úmysle vychvaľovať náš magazín, výsledky hovoria samy za seba. Veď v priebehu piatich rokov sa toho zmenilo pomerne veľa. Mnohých z nás sa dotkla svetová ekonomická kríza, niektorých menej, iných zas viac. No napriek týmto nepriaznivým podmienkam sa nám podarilo preniesť magazín aj do digitálnej podoby na web, založil som dve nové zaujímavé rubriky Art & Antiques a Wealth & Finance, taktiež sme k vám oveľa bližšie vďaka našim newslettrom. Jednou vetou to môžem zhrnúť, že sa nám darí byť lídrom na domácom trhu, aspoň čo sa týka zamerania. Preto sme sa všetci v redakcii maximálne snažili, aby aj toto jesenné číslo bolo rovnako dobré ako to predošlé, ak nie ešte lepšie. Takže tí, ktorí milujú šperky, si prídu na svoje napríklad v článku o novej kolekcii šperkov Van Cleef & Arpels v časti Style. Umelecká rubrika vás zahltí informáciami z popredných svetových aukčných domov. Pri zariaďovaní interiéru sa môžete inšpirovať i príspevkom v časti Home o svetoznámych lustroch značky Venini z talianskeho Murana. V rubrike Journey prijmite pozvánku na pobyt v indickom rezorte Fairmont Jaipur, a keďže je jeseň obdobím poľovačiek, zájdite na jednu do zvernice XCELL vo Vištuku, o ktorej sa dočítate viac v rozhovore v časti Leisure. V tomto jesennom vydaní sme pre vás v motoristickej rubrike pripravili až štyri články o vzácnych veteránoch. Keďže je ešte pomerne príjemné jesenné počasie i v Stredomorí, skúste absolvovať výlet napríklad aj novou jachtou ISA 24 Granturismo, ktorú nájdete vo Wings & Water. Vo finančnej rubrike na vás čakajú, okrem iného, aj dva zaujímavé rozhovory s poprednými slovenskými bankármi. Na záver, v časti Society sa s vami už tradične virtuálne rozlúčime okázalými spoločenskými udalosťami z celého sveta. Takže úplne nakoniec chcem už iba popriať „Na zdravie!“ a nech sa darí časopisu i vám. Dovidenia v zime.

Andrej Jaroš
šéfredaktor

LETO 2012

LETNÝ ODDYCH

Blíži sa čas letných horúčav, keď sa asi nikomu z nás nechce naplno venovať práci a obvyklým povinnostiam. Preto si treba aspoň na čas dopriať blahodarný relax a maximálnu pohodu. Ja sa chystám oddychovať, ako každoročne, na filmové festivaly do Trenčianskych Teplíc i Karlových Varov. Navyše, tento rok si na konci augusta zájdem do Benátok na 69. Venice Film Festival. Medzitým si ešte odskočím pozrieť jednu moju známu na francúzsku Riviéru do Nice. Takže už teraz sa teším na tohoročné leto.

Aby ste aj vy mali leto, ako sa patrí, tak sme vám do letného čísla povyberali to najlepšie z najlepšieho. V úvodnej rubrike Style & Fashion vám prinášame výber noviniek zo sveta hodiniek z tohoročného Baselword, ako aj zopár najkrajších šperkov z famóznej Red Carpet Collection od Chopard, ktorá mala premiéru na filmovom festivale v Cannes. Aj v rubrike Art & Antiques nájdete vzácne klenoty, ale tentoraz starožitné, ktoré sú v ponuke na aukcii Christie´s v Londýne. Sekcia Home vás určite zaujme najmä profilovým článkom známeho dánskeho dizajnéra Arneho Jacobsena. Prezentáciu špičkovej gastronómie hotelového rezortu Chateau Herálec nájdete hneď v úvode rubriky Journey. Ak ešte nepoznáte exotický ostrov Maurícius, prinášame vám reportáž o luxusnej hotelovej sieti Beachcomber na úvodných stranách zložky Leisure. Medzi autami vyniká nový športiak Lamborghini Aventador J, prezentovaný v rubrike Automotive. Leto praje aj výletom na jachtách, čo takto sa nechať inšpirovať novodobou plachetnicou Phoenicia v sekcii Wings & Water? No a na záver sa s nami môžete virtuálne preniesť do sveta noblesných večierkov, honosných recepcií a okázalých párty v tradičnej rubrike Society.

Pevne verím, že i toto letné číslo Season Report vám bude vždy poruke počas príjemných chvíľ ničnerobenia a relaxu. Všetkým prajem letný oddych v štýle Dolce vita!

Andrej Jaroš
Šéfredaktor

JAR 2012

JARNÉ PREKVAPENIE

Prvé tohtoročné vydanie je plné prekvapení. Okrem tradičného reportu noviniek zo sveta luxusu vám na stránkach jarného čísla prinášame aj vynovený grafický vizuál, ako aj úplne novú rubriku Wealth and Finance, ktorá určite poteší najmä všetkých biznismenov, bankárov, ako aj tých, ktorí sa zaujímajú o financie, ekonomiku a investície. Aj do redakčného tímu pribudli noví profesionáli, ktorí sa budú snažiť pozdvihnúť magazín na ešte vyššiu úroveň. Verím, že vám naše newslettre prinášajú lepší prehľad a môžete si vďaka nim najnovšie správy prečítať v predstihu na našom webe. Ak ich zatiaľ ešte nedostávate a chcete byť vždy v správny čas informovaní, prihláste sa na webovej stránke Season Report.

V tomto vydaní sme do rubriky Style okrem profilu svetovej módnej ikony Coco Chanel zaradili prehľad toho najlepšieho, čo ponúkajú svetoví návrhári vo svojich aktuálnych kolekciách. Sekcia Art and Antiques prináša článok o jarnej aukcii vo viedenskom Dorotheu. Luxusnú anglickú značku kobercov The Rug vám predstavíme na stránkach Home. Z rubriky Journey dávam do pozornosti pomerne nedávno zrekonštruovaný, novootvorený luxusný hotelový rezort v Českej vysočine Chateau Herálec. Jarnej únavy sa môžete zbaviť v thajskom kúpeľnom rezorte Chiang Mai, kde načerpáte stratenú silu a energiu. Mňa osobne v sekcii Automotive azda najviac ohúril nový športiak Lamborghini Gallardo LP 560-4 Bicolore, no ani starší model Jaguar D-Type ma nenechal chladným. Jarné počasie láka urobiť si viacdňový výlet na more, čo takto sa nechať pohojdávať vlnami na palube talianskej jachty Gran Marlin, o ktorej sa dočítate na stránkach v sekcii Water? V spomínanej novej rubrike Wealth and Finance nájdete tri rovnako zaujímavé rozhovory – s bankármi Martinom Bartom, Matejom Říhom a s Alexandrou Popovou. Na záver sme pripravili tradičnú spoločenskú rubriku Society, v ktorej  prinášame report z odovzdávania viacerých prestížnych cien na červenom koberci po celom svete. Tak pevne verím, že toto jarné číslo nabudí vaše zmysly a túžby a pripraví vás na jedno z najkrajších ročných období.

Úplne na koniec by som rád pokračoval v tradícii, ktorou som minulú jar nadviazal na ruského cára Alexandra III. a jeho syna Mikuláša II., ktorí svoje manželky vždy na Veľkú noc obdarovali vajíčkom – klenotom od Fabergé. Tentoraz sa však opäť budete musieť uskromniť iba s reprodukciou najnovšieho kúska od Fabergé.

Andrej Jaroš
šéfredaktor