ZIMA 2011

ZIMNÝ ČAS - ČAS BILANCOVANIA

Zima je za dverami a s ňou sa blíži i koniec roka spojený s bilancovaním. Niekomu sa darilo viac, inému možno menej ako inokedy. Na jednoznačné závery si netrúfam ani ja sám. To prenechajme radšej našim privátnym bankárom a finančným poradcom. Oni sami najlepšie vedia, v akých číslach sa pohybujeme. Nám ako magazínu Season Report sa okrem iného podarilo spustiť nový web, ktorý vás dúfam ešte nenudí. Každopádne si myslím, že by ste si v závere roka mali dopriať nejaké milé potešenie, nechám už iba na vás, pre akú jeho podobu sa rozhodnete. Aj v tomto zimnom čísle sme sa opäť snažili priniesť zopár zaujímavých inšpirácií, aký darček kúpiť partnerovi alebo kam sa vybrať na dovolenku s rodinou. Stačí si iba pohodlne zalistovať v tomto vydaní. Snáď vám niečo padne do oka. Tentoraz pre dámy vyberám najnovšie šperky od Mikimoto a pre pánov novú kolekciu hodiniek od Audemars Piguet, ktoré nájdete v sekcii Style. Udalosťou sezóny bude unikátna aukcia jedinečných šperkov Elizabeth Taylor v newyorskom aukčnom dome Christie´s, o ktorej sa môžete dočítať v rubrike Art and Antiques. V zime nie je nič krajšie ako praskot horiaceho dreva v krbe, či už v klasickom alebo modernom dizajne. Viac sa už dočítate na stránkach Home. Cez toto mrazivé obdobie príde určite vhod aj krátkodobý pobyt v nejakom exotickom rezorte. Čo tak práve v Alila Villas Uluwatu, ktorý nájdete na 4 stranách Journey. Silvestrovská večera so špeciálnym viac chodovým menu na vás čaká v singapurskej ikonickej reštaurácii Iggis´s  a potom sa môže začať bujará zábava do skorého rána v štýlovom nočnom podniku Tazmania Ballroom v Hong Kongu. Oba články nájdete v časti Leisure. Na to, aby ste toto všetko stihli absolvovať v jeden večer, by vám istotne nepostačil ani ten najrýchlejší model automobilu, ktorý predstavujeme v sekcii Automotive pod označením Ford GT by Adam Pintek. Zato určite by ste to pohodlne stihli na krídlach Bombardiera Challenger 300, ktorý patrí medzi najekonomickejšie lietadlá vo svojej kategórii. Nájdete ho v časti Wings and Water. Tak ako patrí k záveru roka dobrá zábava na úrovni, tak aj my vám na záver zimného čísla prinášame zopár reportáží zo zaujímavých spoločenských udalostí, ktoré nájdete už tradične v rubrike Society. A celkom na záver môjho editoriálu mi dovoľte vám zaželať iba všetko dobré do nového roku, aby ste si i naďalej v zdraví a šťastí mohli nerušene užívať svoje imanie.

Andrej Jaroš
šéfredaktor

JESEŇ 2011

KLIKAJTE NA SEASON–REPORT.SK

V poslednom čísle sme spomínali, že spúšťame internetové stránky nášho magazínu. Náš nový web v plnej kráse je vám k dispozícii od septembra. Takže už teraz si môžete užívať náš magazín Season Report aj v digitálnej podobe na webe. Nájdete tam nielen naše posledné jesenné vydanie, ale aj staršie vydania z rokov 2010 a 2009, ktoré nájdete v archíve. Postupne sa bude napĺňať aj tými najstaršími až po to prvé z jesene 2007, kedy sme zahájili našu publikačnú činnosť. Ďalej chcem vyzdvihnúť pohodlný prehliadač, vďaka ktorému sa dá virtuálne listovať vo všetkých našich starších vydaniach, zväčšovať kvalitné obrázky k článkom, pričom tu môžete vidieť aj tie, ktoré sa nám už nezmestili do tlačenej verzie. Nechýbajú ani rýchle kontakty na partnerov a predajcov vďaka pohodlným linkom. Taktiež tu na vás čaká zvýhodnené predplatné tlačeného vydania ako aj rôzne výhody nášho virtuálneho VIP klubu, zahŕňajúc pravidelné informovanie cez newsletter, pozvánky na naše akcie, členstvo v sociálnych sieťach a mnoho ďalších, ktoré vám budeme postupne servírovať.

Z obsahu jesenného čísla chcem spomenúť zaujímavú súťaž Absolut Blank. Viac o tejto akcií sadočítate v rubrike Art&Antiques. Predtým sa však môžete pokochať pohľadom na najnovšiu kolekciu šperkov Cartier v rubrike Style, následne si dať virtuálnu prehliadku známej vily Müller v Prahe, ktorú nájdete na stranách sekcie Home. Vzápätí sa obrazne nechať zviesť novým modelom Ferrari FF z časti Automotive a spoznať luxusný prepych kultového Grand hotela Cap Ferrat na Francúzskej riviére v sekcii Journey. Potom stačí nasadnúť na palubu posledného modelu Learjet XR 40 od Bombardier a dopraviť sa do exotického rezortu Oberoi Vanyavilas v Indii, ktorý vám prezentujeme na stránkach v časti Leisure. Nakoniec si môžete vychutnať jedinečnú atmosféru večierkov plných svetoznámych hviezd filmového plátna na Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach, sprostredkovanú cez článok v Society. Tak dúfame a pevne veríme, že nakoniec budete spokojní nielen s týmto jesenným vydaním, ale aj s naším novým webom.

Andrej Jaroš
Šéfredaktor

LETO 2011

SEASON REPORT JE UŽ AJ V ELEKTRONICKEJ PODOBE

Žijeme už viac ako celé desaťročie v 21. storočí, v digitálnom veku nových technológii. Nestačíme sa diviť ako postupne získavajú väčšiu moc a vplyv nad naším každodenným životom. Pritom ešte v poslednej dekáde minulého storočia bola verejná počítačová sieť v plienkach a webové stránky hudba budúcnosti. Prešlo pár rokov a dnes je už samozrejme  mať vlastnú internetovú stránku, profily na rôznych sociálnych sieťach ako aj virtuálne nákupy cez internet a o online bankingu ani nehovoriac. Jednoducho všetko sa presúva do digitálnej, elektronickej formy komunikácie. Konečne od júna sa môže aj Season Report  pochváliť novou webovou stránkou. Každopádne, dobre známa klasická tlačená verzia časopisu len tak ľahko nevymizne. Bude nás sprevádzať a robiť tandem tej elektronickej ešte nejaký ten čas.  Prejdime k zaujímavým článkom letného čísla.

Sekciu Style osviežila kolekcia smaragdových šperkov de Grisogono, predvedená na medzinárodnom filmovom festivale v Cannes. Rubriku Home reprezentuje slávna vila Palm Springs patriaca ešte slávnejšiemu Frankovi Sinatrovi. V časti Art&Antiques zaujme na prvý pohľad dvojstrana s výsledkami z aukcií vzácnych šperkov od oboch popredných aukčných domov Sotheby´s a Christie´s. Dokonalý luxus butikového toskánskeho rezortu San Michele si môžete vychutnať na stránkach v zložke Journey. Pri listovaní stránkami Leisure vám určite padne do oka článok o exotickom rezorte Four Season Tented Camp v Thajsku. U vášnivých motoristov zanechá hlboký dojem prezentácia najnovšieho modelu Virage zo stajne Aston Martin. V okruhu Wings&Water sa môžete spoločne s nami vydať na plavbu jachtou Slipestream, alebo vzlietnuť do výšin k oblakom na Gulfstreame G550. Na záver vám prajem príjemné letné obdobie a nezabudnite, všetko je na webe!

Andrej Jaroš
šéfredaktor

JAR 2011

ZIMA JE MŔTVA, NECH ŽIJE JAR!

Jar opäť zvíťazila nad zimou. Večný a nemenný kolobeh sveta znovu prebúdza prírodu k životu. Spolu s ňou sa zobúdzajú aj naše túžby po objavovaní nových vecí, krajín či chutí. Aj toto jarné číslo by malo prebudiť všetky vaše zmysly a navodiť túžbu po poznaní, čo nové sa udialo vo svete luxusu za poslednú sezónu. Nie náhodou sa môžete tešiť na poslednú kolekciu úžasných šperkov od Fabergé v sekcii Style. Práve Fabergé oslavoval príchod jari klenotom-vajíčkom, ktorým každoročne na jar obdarúval ruský cár svoju manželku. Ja som si dovolil nadviazať na tento nádherný zvyk a aspoň takto symbolicky vám darujem vajíčko Fabergé. Sekcia Home zaujme predovšetkým trojposchodovým apartmánom v hodinovej veži New Yorku, ktorý sa už medzičasom aj predal. V položke Art&Antiques sa dozviete viac o rekordnej aukcii fotografií od svetoznámeho fotografa Richarda Avedona v parížskej pobočke Christie´s. Vychutnajte si prvotriedny luxus a pohodlie prestížneho parížskeho hotela Shangri-La v sekcii Journey. Na všetky problémy a starosti zabudnete v exotickom kúpeľnom rezorte Bora Bora v rubrike Leisure. Neváhajte a nastúpte do nového tátoša Pagani Huayra v zložke Automotive. Na divokých morských vlnách vás bude unášať plavidlo na biopalivo Earthrace v časti Water. Buďte s nami aj pri odovzdávaní prestížnych ocenení, akými sú napríklad Strieborné medvede, Golden Globes, Grammy Awards v spoločenskej rubrike Society. Pevne verím, že aj toto jarné číslo osvieži vašu myseľ, pozdvihne ducha i náladu a ulahodí vášmu náročnému vkusu. K tomu všetkému nakoniec pripájam i želanie toho najlepšieho v novom roku 2011.

Andrej Jaroš
šéfredaktor