Zima 2008

HODINKY BEZ HODÍN. TO JE LUXUS!

firma Romain Jerome týmto geniálnym ťahom prekonala všetkých konkurentov, ktorí sa snažia vyrobiť tie najdrahšie a najprepychovejšie hodinky pomocou supervzácnych kamienkov, kovov, aligátorých koží a tisícok diamantov.  Romain Jerome so svojím novým modelom ponúkajú “len” hrdzu, deň a noc. Áno, čítate dobre, ich hodinky zdobí hrdza, ktorú získali z vraku, ukrytého niekoľko stoviek metrov pod morskou hladinou. A tento “zoxidovaný čas” zdobí ciferník, ktorý ukazuje len to, či je práve deň, alebo noc.

Symbol, ktorý sa dá čítať rôznymi spôsobmi. Napríklad aj tak, že najkrajší luxus je nenechať sa obmedzovať minútovou ručičkou. Že čas si plynie po svojom, neústupčivo a neodvratne. Napriek tomu, že sa s ním snažíme bojovať, predstihnúť ho, vtesnať do neho nevtesnateľné, krájať ho na malé nezmyselné kúsky.

Preto je múdre vyberať si zo života iba to, čo zostane aj po rokoch, a čo sa nenechá zožrať hrdzou. Siahať po zážitkoch a pôžitkoch, ktoré sa na časovej osi našich príbehov stanú skutočnými medzníkmi. Ktoré už s nami jednoducho zostanú. (Tak ako VÁM na mieru šité topánky, o ktorých sa dočítate aj na stránkach tohto Season Reportu). Vybrať sa na mie- sta, ktoré sú zážitkom na celý život. (My sme pre vás našli desať hotelov, ktoré jednoducho MUSÍTE vidieť!) Ísť študovať vaše milované víno do krajiny, odkiaľ pochádza. (Jednu takú školu v Ríme vám predstavujeme aj my). Užiť si skvelý pocit za volantom nového Lamborghini, ktorý je porovnateľný so vzrušením toreádora. Nechať si byt vydláždiť diamantmi, tak ako to vie iba talianska Pietra Firma. Vybrať sa za golfom do nebezpečných výšok (máme pre vás niekoľko horúcich tipov), alebo nasadnúť na loď Seabourn, ktorá sa tri mesiace lenivo plaví okolo sveta. A vziať si na palubu iba hodinky, ktoré vám budú ukazovať to, či je deň, alebo noc. Viac niekedy naozaj netreba…

Redakcia Season Report

Jeseň 2008

ČO BOLO LUXUSOM KEDYSI, DNES NIE JE.

Svet bohatstva a luxusného životného štýlu má skrátka jednu nemeniacu sa zásadu. Akonáhle sa niečo stane bežne dostupným, prestáva to byť luxusné. Ak si to môžete dovoliť, chcete si dovoliť viac ako ostatní, to je prirodzené.

V segmente cestovného ruchu a prepychových destinácií je to jednoznačné. Luxusom sa stáva to relatívne neobjavené miesto, ktoré okrem vás „našlo” doteraz čo najmenej ľudí. (My sme pre vás v tomto čísle našli niekoľko naozaj skvostných miest v stále rýchlejšie sa rozvíjajúcej Brazílii, ničím nerušené súk- romie honosných rezidencií v Malibu  a Spojených arabských emirátoch alebo raj exkluzívnych klubov na Kostarike, v Mexiku či Toskánsku.) Zaujímavé je predstaviť si, čo sa stane tou „naj” destináciou o pár desaťročí, keď už dnes evidujú v Galactic Suite 38 záujemcov  o pobyt v ich vesmírnom hoteli.

O tom, ako sa rokmi buduje punc exkluzivity, je určite aj príbeh motoristického vizionára Ettore Bugattiho, luxusom tejto sezóny na štyroch kolesách je zasa úchvatný, superrýchly retromodel IFR ASPID. Nezabudnuteľným luxusom môže byť  aj prenajať si na pár dní zámok sám pre seba alebo dopriať si tú najlepšiu čokoládu, ktorá má svoj vzácny pôvod  a terroir, podobne ako najslávnejšie vína sveta.

Skutočným konceptom luxusu je však pre mňa barcelonská reštaurácia elBulli. Pravdou je, že prakticky sa sem nedá dostať a slávna reštaurácia si dokonca týmto miniatúrnym počtom akcepto- vaných rezervácií zarába skôr na straty, ako na zisk. No im to stojí za tú auru výnimočnosti, ktorú si už celé roky držia.

Redakcia Season Report

LETO 2008

LETO

vidí každý inak. Každého vzrušuje, motivuje, láka, volá niečo iné. Každý si na tie vytúžené, horúce chvíle ničnerobenia nachys- tal to svoje, čo ho dokonale zrelaxuje, poteší, postaví na nohy, naštartuje do ďalších týždňov. No hoci existuje toľko predstáv ideálneho leta, koľko ľudí, aspoň niečo majú všetky spoločné. Leto v každom z nás evokuje plnenie SNOV.

My v Season Reporte sme určite nech- celi zostať pri jednom sne. Sme radi, že vy, naši čitatelia, ste takí rôzni, a je pre nás výzvou vychádzať v ústrety všetkým vašim náročným túžbam, požiadavkám, chúťkam. Rozhodli sme sa preto vyskúšať, vyskúmať a preniesť na stránky Season Reportu leto na „x“ spôsobov. Ešte máte stále pár dní času vyberať si, ako bude vyzerať to vaše.
Možno ho chcete stráviť pod vodou. Nás podmorský svet nadchol tak, že sme pre vás našli tie najkrajšie miesta, kde sa potápať za vrakmi, či žralokmi, ale aj najluxusnejšie hotely, kde sa budete cítiť ako ryba vo vode.
Diaľnica smerujúca nikam, vietor vo vla- soch, dobrodružstvo vo vzduchu,  vzrušenie zo sladkej nevedomosti čo vás čaká za najbližšou zákrutou? Stačí si len vybrať, s akým strojom túto cestu absolvujete. Z jednostopých kráľovien odporúčame  motorku Bimota, sen na štyroch kolesách si môžete splniť aj s ret- rokrásavcom Sport Speciale.
Ak radi siahate po hviezdach, určite ne- zabudnete na pobyt v hoteli Emirates Palace v Abu-Dhabi, kde tých hviezd nájdete hneď šesť. Ak hľadáte niečo akčnejšie, prekrižujte s nami Maroko a ubytujte sa  v niektorom z rozprávkových palácov tejto korenistej africkej krajiny.
Samozrejme, leto nemusí znamenať iba cestu. Príjemné ničnerobenie môžete zažiť aj v kráľovskej vani, s pohárikom vína, ktoré prišla na Slovensko predstaviť samotná talianska princezná.  A možno vás to navnadí tak, že zatúžite vychutnať si svoj letný cocktail v bare „nad Bang- kokom“, alebo v takom, kde je všetko okolo vás z ľadu.
A čo takto skúsiť, ako chutí prvá reštaurácia v  strednej a východnej Európe, ocenená hviezdou Michelinu, dať si stretnutie  s najlepšími personal shoppers na Madison Avenue, alebo sa nechať len tak unášať jachtou v podobe plávajúceho ostrova? Leto je na toto všetko ako stvorené. Hlavne neprestávajte snívať!

Redakcia Season Report

JAR 2008

VIETE,

čo sa mi dostáva ako jednoznačne najčastejšia odpoveď na otázku – čo je pre vás dnes najväčším luxusom? Áno, tušíte dobre: ČAS! Nemáme ho. Nevieme s ním dobre zaobchádzať, šetriť ho, vážiť si ho, napĺňať… Napriek tomu, že svet sa stále „zmenšuje“, vzdialenosti skracujú, všetko je rýchlejšie, bližšie a jednoduchšie, času nám tým nepribúda. Naopak. Všetkým chýba. A všetci si na to zvykáme ako na tú najnormálnejšiu vec na svete.

Nemať čas je norma. A tí, čo ho majú, sú nejakí… zvláštni? Čas je dnes taká vzácna „komodita“, že ho máme naplánovaný na sekundy. Polhodinka na obed, hodina na kamarátov a spoločenské vyžitie. Trištvrte hodiny za týždeň v posilňovni, hodina v týždni na umenie. Raz za mesiac príbuzní, raz za rok dovolenka… Neklamme sa, že takto máme všetko pevne v rukách a všetko týmto tabuľkovým spôsobom stihneme. Niekedy nám totiž pri takomto tempe uniká to podstatné: vlastný život. Veď sa len zamyslime, koľkokrát denne použijeme slovné spojenie: „Ešte musím urobiť, stihnúť, vybaviť…“ namiesto už zabudnutého „chcel by som…“

Naplniť si čas podľa vlastných predstáv JE LUXUS. Nenechať sa ničím a nikým obmedzovať, nebrať do úvahy nič iné, len to, čo sa nám chce, po čom práve túžime. Nerobiť kompromisy. Vziať si deň, týždeň, mesiac pre seba a prežiť ho po svojom. Nesledovať čas. (A ak, tak jedine s tými najlepšími hodinkami, ktoré vám predstavujeme v tomto čísle Season Reportu). Vziať tú najsilnejšiu motorku alebo najsexi športiak a nabrať smer neznámo.Doniesť si domov tú najlepšiu audiotechniku, zavrieť sa a cítiť sa pol dňa ako v La Scale. Pozvať si domov garderobiéra a dať si ten ČAS na vytvorenie komplet nového šatníka.Vybrať sa na druhý koniec sveta do najvyššej vínnej pivnice na svete. Alebo sa ubytovať v hoteli na streche. Skúsiť tie najlepšie dobroty na svete v reštaurácii pod vodou. Stratiť sa v miliardovej Indii a prežívať v tamojších palácoch rozprávky Tisíc a jednej noci. Alebo utiecť do Aus-trálie a vychutnávať si pohľad na červené skaly zo stanu. Loziť po vulkánoch v Čile. Užívať si dekadenciu apartmánu so 7-metrovými stropmi alebo zabudnúť na svet v tyrkysovej lagúne na Maldivách.

Veríme, že na stránkach Season Reportu nájdete množstvo inšpirácií na to najkrajšie a najluxusnejšie „mrhanie“ časom.

Redakcia Season Report