REPORT TOHO NAJLEPŠIEHO ZO SVETA LUXUSU

Výstava AVDK 2016 je za nami. Tento rok sa konala v hoteli Sheraton. A na nové priestory sme sa tešili aj my v BIS audiu. A doniesli sme pár zaujímavých veci. Tu je krátke info o novinkách v oblasti audio a video techniky

 B&W 800 D3

Posledná generácia najvyššieho modelu Bowers& Wilkins rady 800. Označenie D3 naznačuje diamantový výškový reproduktor. Je to zároveň ukážka zozbieraných skúseností 50-tich rokov výroby reproduktorov tohto výrobcu. Na výstave bol v bielej farbe. Po prvýkrát v histórii tejto rady je aj biela farba. Aj napriek tomu, že matná biela je veľmi technologicky náročná, dopyt moderných zákazníkov donútil ľudí v Bowers&Wilkins premýšľať aj nad týmto aspektom dizajnu. A vyriešili to. Na obrázku v zostave s elektronikou McIntosh a stojanmi od Bassocontinuo. V tomto prípade model Accordeon XL4 s farebným prevedením kože a prešívaním prispôsobeným McIntosh-om.

McIntosh novinky

Keď už sme pri McIntosh-och treba spomenuť tiež pár noviniek. McIntosh ako stálica už aj na Slovensku. Históriu sme prezentovali aj tu v Seasons Report. Na AVDK priniesla značka tieto nové modely: C2600- úplne nový predzosilňovač, MP100- phono predzosilňovač, prvý výhradne gramofónový predzosilňovač, ktorý má ešte aj rozmery prispôsobené tomu, aby nezavadzal gramofónom(29x10x43cm).

Audio Research Foundation Series

Nová rada od Audio Research. Je to rada, ktorá je dostupnejšia ako všetko doteraz, avšak zachováva filozofiu Audio Research - teda ručná výroba, lampy a, samozrejme, dôraz na špičkový zvuk. Táto rada ma 3 modely: LS28- flexibilný a intuitívny predzosilňovač, PH9- phono predzosilňovač. Výborná kombinácia k hociktorému gramofónu na trhu DAC9- digitalno-analógový prevodník slúži na spojenie digitálnych zdrojov(5 rôznych vstupov na USB, RCA, BNC, AES/EBU, a Toslink) s analógovými. V tomto prípade bola skombinovaná s reproduktormi Sonus Faber IL Cremonese.

Devialet Phantom Gold

Extrémny Phantom, 8-krát výkonnejší ako štandardný biely Phantom(4 500W namiesto 750W). Všetky výhody Phantom alebo Silver Phantom a k tomu titánový výškový reproduktor, vylepšená technológia AHD a boky z ružového zlata. A výkon. Veľa výkonu. V tomto prevedení sa dal vidieť a vypočuť v izbe č. 219. 

Loewe Bild 7

Loewe prináša nové názvy, ktoré zjednodušia život zákazníkom, a zároveň prijímajú ich vlastný nemecký spôsob rozmýšľania ako u automobiliek. Bild = obraz, 7 = úroveň. V tejto chvíli 7-ička bude tá najvyššia rada, podobne ako u jedného výrobcu áut. Okrem geniálne jednoduchého riešenia prináša aj technológiu OLED v tej špičkovej kvalite. Oproti komerčným výrobcom Loewe má všetky dôležité prémiové aspekty tohto televízora, a teda technické(ako tuner, vstavaný soundbar) ako aj dizajnérske. Vďaka hrúbke iba 7mm je tenší než väčšina smartfónov na trhu. A to pri zachovaní veľmi konkréntnej ceny - Bild 7.55(rozmer 55“ uhlopriečka) je v cene za 4 990 eur a model 7.65 je v cene za 6 990 eur.