REPORT TOHO NAJLEPŠIEHO ZO SVETA LUXUSU

Spoločnosť Sleep4U ponúka ako jediná na Slovensku a v Čechách úplnú novinku v segmente luxusných matracov. Aké sú najväčšie výhody spánku na matracoch Technogel a čím by sa mali riadiť zákazníci pri kúpe postelí a doplnkov poradili majitelia spoločnosti Jitka Frühaufová a Martin Novák.

Predstavte nám Vašu spoločnosť a jej zameranie?

Spoločnosť Sleep4U vznikla pred 2 rokmi, v lete 2014. Hlavnou myšlienkou bolo skvalitniť rýchly život dnešných ľudí. Naším zameraním je prinášať zákazníkom kvalitnejší spánok, ktorý znamená kvalitnejší život. Čím lepšie sa človek vyspí, tým má viac energie počas dňa. Našou snahou je, aby zákazníci dostali to najlepšie v oblasti kvality spánku.

Na základe akých kritérií vyberáte výrobcov matracov?

Vo svete postelí a matracov sa pohybujeme už 9 rokov. Každoročne si robíme prieskum trhu a na základe prísnych kritérií hľadáme výrobcov, ktorí sú overení. Našimi hlavnými značkamimatracov sú Technogel, Tempur, ale ponúkame produkty aj od lokálnych výrobcov. Výrobky vyberáme nielen na základe komfortu pre zákazníka, ale vysoký dôraz kladieme aj na zdravotný aspekt, aby mu matrac spolu s roštom zabezpečil hlboký regeneračný spánok počas noci. Matrace vyberáme nielen podľa skúseností, ale aj životnosti, záruky, či servisu.

Z akých krajín sú najčastejšie matrace, ktoré ponúkate zákazníkom?

Predávame výrobky od firiem, ktoré patria medzi najväčšie na svete. Napríklad Technogel vznikol spoluprácou taliansko-nemeckej spoločnosti, Tempur je vyrobený v Dánsku. Značku Jensen máme na Slovenskom trhu exkluzívne a jedná sa o Nórskeho výrobcu, ktorý je výnimočný v segmente boxspringových postelí, jednak svojou dlhou tradíciou ale aj veľmi inovatívnymi technológiami v tomto segmente postelí.

Ktorý z matracov momentálne považujete zasvoju vlajkovú loď a prečo?

Matrac Technogel je úplná novinka, je to materiál, ktorý je vlastnosťami veľmi podobný vode. Naša spoločnosť ponúka matrace Technogel ako jediná na Slovensku a v Českej republike. Produkt drží teplotu a zákazník sa na takomto matraci nepotí, aj rozloženie tlaku je ideálne a zabezpečí Vám hlboký spánok. Vďaka tomu sa spánok môže skrátiť o jednu, až dve hodiny s rovnakou efektivitou spánku. Pretože vieme, že v dnešnej uponáhľanej dobe je čas najdôležitejší pre každého.  

Koľko stoja matrace Technogel?

Matrac pre jednu osobu, rozmer 90x200 začína na sume 1 540 eur, vyššia kategória stojí 1 840 € a najvyššia kategória vychádza 5 590 eur jeden matrac. Pred dve postele sa bavíme o sume od troch, do jedenásť tisíc eur, len za matrac, bez roštu a rámu postele.

Aká vysoká záruka je pri takýchto matracoch?

Záruka po dobu desiatich rokov je úplný štandard, ale máme produkty kde poskytujeme záruku 15 rokov. Pri matracoch Technogel je možné záruku predĺžiť na 20 rokov. Pri posteliach Jensen máme záruku 25 rokov.

Aké benefity ponúka spoločnosť Sleep4U zákazníkom?  

Okrem špičkových a svetoznámych produktov, je samozrejmosťou individuálny prístup, poradenstvo a plnohodnotný servis pre klienta. Je bežné, že sa zákazníkom venujeme aj mimo otváracích hodín, podľa jeho potrieb. Vždy sa mu venujú dvaja majitelia a odborne vyškolený predajca. Pred kúpou matraca robíme zákazníkovi internú “spánkovú diagnostiku“a podľa toho mu vyberieme matrac na mieru. Všetko prebieha v  našej predajni, kde sa zákazník cíti ako doma. Klient získa rady skutočných odborníkov, už 9 rokov totiž zbierame know-how od výrobcov, lekárov a Jitka má certifikát o absolvovaní špeciálneho kurzu v rakúskych spánkových laboratóriách v Salzburgu. Spektrum našich výrobkov je široké a dokážeme vyjsť v ústrety úplne každému.

Predávate v showroome na Galvaniho v Bratislave len matrace, alebo aj inýsortiment?

Komplexne riešime zdravý spánok našich klientov, ponúkame im matrace, ktorými to celé začína, dopĺňame ich kvalitnými roštami, ktoré dotvárajú špičkový spánkový systém, či dizajnové rámy postelí, ktoré starostlivo vyberáme z toho najlepšieho, čo je vo svete dizajnu každoročne predstavené. Predávame matrace, rošty, rámy postele, anatomicky tvarované, ale aj klasické vankúše a luxusné paplóny, buď páperové, alebo z dutého vlákna a to všetko je doplnené luxusnými damaškovými návliečkami nemeckej výroby. Sme schopní zabezpečiť dovoz, odborné poradenstvo, montáž, či efektívne hĺbkové čistenie matracov od nečistôt aj po rokoch od zakúpenia.

Koľko u Vás približne stojí kompletná posteľ?

Medzi našich zákazníkov patrí hlavne bonitná klientela, ale dokážeme vyjsť v ústrety komukoľvek. Veď kompletná manželská posteľ s prémiovým matracom, rámom, roštom, paplónmi a vankúšmi sa u nás dá kúpiť už od sumy približne 5 tisíc eur. No napríklad už za 10 tisíc dostanú zákazníci úplný top produkt v luxusnej triede,no viete sa nechať rozmaznávať aj posteľou za 30 tisíc eur.