REPORT TOHO NAJLEPŠIEHO ZO SVETA LUXUSU

Devialet zamieril vysoko, a zároveň do segmentu, kde nemá žiadnu konkurenciu. Ukázal, že hranice preňho neplatia a dá sa ísť ešte vyššie. Jeho nový Phantom Gold má výkon neuveriteľných 4 500 W.  Oproti svojim „slabším“ súrodencom má zmenený bočný kryt z ružového zlata ako aj dizajn škatule.

Tá súčasná je „hipsterská“- s potetovaným mužom s cigaretou. Phantom Gold má ale na škatuli stoličku Ľudovíta XIV., zlatú a fialovú farbu, černošku so zlatou retiazkou a geparda. Symbolizuje viac luxus ako modernu. A zároveň naznačuje, že je nepochybne technologickou šelmou.

Rozhodujúce však je, že to moderné zostalo zachované. Technológie, ktoré poznáme z predošlých modelov Phantom, ako 24-zónový multiroom, Wi-Fi pripojenie, alebo pripojenie cez optiku, nájdeme aj v „zlatom“ Phantome, rovnako ako Deezer, či Tidal.  K dispozícii je aj možnosť ultravýkonného domáceho kina, hoci pri tomto výkone ozvučíte aj celkom slušnú koncertnú sálu.

Phantom Gold má v genetike tie najlepšie technológie Devialet ako SAM, ale aj unikátnu, dokonca vylepšenú technológiu ADH (Analog Digital Hybrid).

Na výkone 4 500 W je pozoruhodné, že Phantom Gold ho dosiahne prakticky pri nulovom skreslení a extrémnom odstupe signál/šum v rovnakých kompaktných rozmeroch ako pri predchádzajúcich modeloch – 253 x 255 x 343 mm a pri rovnakej hmotnosti 11 kg. Nepochopiteľná frekvenčná odozva 14Hz až 27kHz len dokazuje, že vývojári Devialetu snáď objavili kameň mudrcov. Na zlato nepremenili olovo, ale audiotechniku.

Dizajn Phantomu Gold ho predurčuje do interiérov preferujúcich bielu, ale aj tmavšiu farbu, kde môže kontrastne zažiariť, alebo nenápadne ladiť, no doma bude aj v miestnosti v štýle  Ľudovíta XIV. Aj samotní zakladatelia firmy pochádzajú z Versailles a práve odkaz tohto nádherného zámku zakódovali do novej veľkolepej verzie Phantomu. Vytvorili tak koncentrovaný luxus so silným posolstvom.

Okrem pôžitkárov a dizajnérov si nájde priaznivcov aj medzi milovníkmi čistého Hi-Fi zvuku a audiofilmi, ktorí ocenia dokonalý domáci koncert. Len treba overiť, či susedia naozaj odcestovali do bezpečnej vzdialenosti, hoci aj do Versailles. Cena novinky je 2 599 eur.

VYDANIE SR JESEN 2016

www.bisaudio.sk