REPORT TOHO NAJLEPŠIEHO ZO SVETA LUXUSU

Bondove auto za 2,3 milióna dolárov

Aston Martin je povestný svojou participáciou na filmovej klasike o tajnom agentovi Jamesovi Bondovi. Agent 007 v každej snímke šoféruje nablýskaný športiak britskej excentrickej značky. Teraz automobilka pustila na trh nové snímky ich hyperšportového modelu Vulcan. Hračka pre Bonda za 2,3 milióna dolárov.

Na trh príde len 24 kusov tohto krásavca na kolesách a na to, aby ste ho dokázali šoférovať, musíte ísť na špeciálny vodičský kurz, aby ste toto monštrum dokázali udržať na čiernej farbe asfaltu. Ide o jedno z najviac hi-tech automobilov, ktoré boli kedy vyrobené na svete. V prednej časti dominujú veľké nasávače vzduchu pripomínajúce otvorenú tlamu žraločej papule, ktoré kontrastujú s ostrými tvarmi svetlometov. V zadnej časti je obrie prítlakové krídlo, ktoré auto udrží na ceste pri vysokých rýchlostiach. Karoséria je z karbónového monokoku, o rám a ďalšie časti auta sa postaral špecialista Multimatic. V interiéri nájdeme hi-tech prístrojovú dosku a inteligentný volant v tvare písmena U, cez ktorý môžete odkontrolovať takmer všetko vo svojom vozidle. Nechýba ovládanie trakcie, ABS či stieračov. Pomoc pádiel za volantom ovláda vodič šesťrýchlostnú sekvenčnú prevodovku X-trac, ktorá posiela výkon tejto beštie na zadné kolesá. Auto stojí na 19-palcových diskoch odetých do špeciálnych pneumatík Michelin.

Srdcom modelu je benzínový dvanásťvalec s objemom 7,0 L a výkonom viac ako 800 koní, ktorý Vulcan na stovku odpichne za tri sekundy. Maximálka presahuje 320 kilometrov za hodinu. Automobilka tvrdí, že Vulcan je najviac intenzívna a vzrušujúca kreácia, na ktorej kedy jej zamestnanci pracovali. Na cesty by sa mal nový model dostať už v roku 2016.

IW

www.astonmartin.com
VYDANIE JESEŇ 2015